У Неваді знайшли Кракена

Легендарне морське чудовисько виявилося аж ніяк не міфічною істотою.

Легендарне морське чудовисько виявилося аж ніяк не міфічною істотою.

Професор Марк Мак-Менамін, палеонтолог з Массачусетса, на щорічному з’їзді Американського геологічного товариства (GSA) заявив, що знайшов докази існування реального Кракена. 
Гігантський восьминіг, за словами професора, сягав у довжину близько 30 метрів і харчувався іншими морськими монстрами іхтіозаврами. Своє відкриття палеонтолог зробив під час дослідження кладовища іхтіозаврів виду Shonisaurus popularis у Неваді. Учені з’ясували, що 200-250 мільйонів років тому в мезозойську еру тут було глибоке море. Під час розкопок на відносно невеликій території учені знайшли кістки, що належали щонайменше дев’яти особинам іхтіозаврів виду Shonisaurus popularis. Було встановлено, що всі вони загинули в різний час. Крім того, науковців надзвичайно зацікавило те, що кістки були розкладені особливим чином – наприклад, хребці було викладено у рівномірний візерунок. 
Уважно вивчивши пошкодження на скелетах, учені припустили, що причиною смерті іхтіозаарів стало якесь гігантське головоноге, яке харчувалося аж ніяк не маленькими іхтіозаврами, що сягали в довжину 15 метрів. А чудернацький візерунок з кісток – наслідок “розваг” істоти, яка ще й володіла чималим інтелектом. Дослідники назвали таємниче чудовисько з Невади “тріасовим Кракеном”. 
Нагадаємо також, що нещодавно стало відомо, що навіть сучасні восьминоги можуть бути надзвичайно небезпечними. Було доведено, що вони здатні нападати на акул схожого з ними розміру і вбивати їх. Та й їхні розміри також чималенькі. Так, у 2006 році рибалки з Фолклендських островів виловили у водах Атлантичного океану екземпляр довжиною майже дев’ять метрів. А гігантські глибоководні кальмари роду Architeuthis можуть сягати в довжину понад 20 метрів. Тож 30-метровий “тріасовий Кракен” виглядає аж ніяк не фантастикою
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
24.8268 / 4.07MB / SQL:{query_count}