Небезпечні і корисні корови

Коров'ячий гній або призведе до змін клімату, або врятує людство від енергетичної кризи

Коров'ячий гній або призведе до змін клімату, або врятує людство від енергетичної кризи

Людство повинно подумати про те, аби їсти менше м'яса, щоб подолати глобальне потеп­ління, - заявив головний науковець ООН з питань клімату. Раджендра Пачаурі, який очолює Міжурядову раду з питань кліматичних змін, каже, що дані ООН свідчать про те, що виробництво м'яса спричиняє більше викидів парникових газів у атмосферу, ніж транспорт.

Доктора Пачаурі щойно знову призначили на посаду головного спеціаліста ООН з кліматичних змін. Міжурядова рада з питань кліматичних змін дістала Нобелівську премію за роботу у сфері зменшення викидів парникових газів. Раджендра Пачаурі розповів у інтерв'ю ВВС, що виробництво м'яса спричиняє 18% викидів парникових газів. Утім, речниця Британської національної ради фермерів каже, що викиди метану з ферм зменшуються.

Гній великої рогатої худоби, розкладаючись, виділяє дуже сильні парникові гази - оксид азоту і метан. За даними Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, оксид азоту сприяє парниковому ефекту в 310 разів, а метан - у 21 раз більше, ніж вуглекислий газ, який вважають головним винуватцем цього явища.

Водночас науковці кажуть, що використання гною великої рогатої худоби для переробки в біогаз може забезпечити електроенергією мільйони жителів Північної Америки, а також значно скоротити парникові викиди. Автори дослідження, опублікованого у журналі "Environmental Research Letters", спробували оцінити потужність енергії, яку може дати та чи інша кількість худоби, а також супутнє зниження викидів парникових газів. Автори статті порівнюють два гіпотетичні сценарії. Згідно з першим, усе залишається, як є, - гній розкладається природним чином, а для вироблення енергії використовують вугілля. За  другим, відходи худоби переробляються без доступу повітря в біогаз, який використовується для вироблення електроенергії замість вугілля.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.6600 / 4.07MB / SQL:{query_count}