Бурульки на голову

Львів’янам радять остерігатись “снігових лавин” із дахів

Львів’янам радять остерігатись “снігових лавин” із дахів

Бурульки львів’янам поки не загрожують, а от снігові мі­ні-­ла­вини, які пові­льно скочуються  з пологих дахів, можуть, якщо не покалічити, то добре налякати перехожих. Щоправда, не на всі дахи можуть залізти працівники ЛКП, щоб скинути сніг. Адже велика частина львівських покрівель через зношеність може просто проламатись під вагою людини.

Цьогорічна зима відзначається доволі плавним переходом від морозних днів до відлиги,  і масового намерзання бурульок поки не було.  Тому управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради поки не давало жодних вказівок  керівникам житлово-комунальних організацій, власникам споруд та житлових будинків щодо очищення дахів від бурульок та снігу.

– Торік погодні умови були такими, що спочатку було холодно, а потім різко тепліло. Тож на дахах утворювались бурульки, які загрожували життю і здоров’ю мешканців. На щастя, наразі такої масової проблеми немає, – зазначив Володимир Рощин, начальник управління  з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради.

Водночас він додав, що ЛКП постійно слідкують за бурульками і там, де вони нависають над тротуарами, огороджують небезпечні місця  попереджувальною стрічкою чи просто збивають.

Підтверджує це й Олександр Удовенко, в. о. голови Шевченківської райадміністрації Львова.  “У нас є дві вишки, які постійно їздять та збивають  намерзлі бурульки з дахів. Працівники ЛКП та й мешканці повідомляють, де є великі намерзання і ми, відповідно, реагуємо. Це постійний процес, адже зараз вдень тепло, вночі мороз, і воно утворюється наново. Однак цього року їх значно менше, ніж торік. Інша річ – купи снігу, який повільно скочується з дахів. Його проконтролювати практично неможливо. Де можемо, там змітаємо сніг із дахів, однак є “червоні” покрівлі. Тобто ті, які мають по 70-80 років, просто не витримають ваги людини. Тому скинути звідти сніг практично неможливо”, – каже Олександр Удовенко.

У міськраді львів’янам радять обережно ходити містом, обминати обгороджені ділянки та повідомляти про місця, де є бурульки, міську владу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.1093 / 4.08MB / SQL:{query_count}