Уряд вкоротить злітну смугу?

Депутати Львівської облради просять уряд не економити на будівництві злітно-посадкової  смуги міжнародного аеропорту “Львів”

Депутати Львівської облради просять уряд не економити на будівництві злітно-посадкової  смуги міжнародного аеропорту “Львів”, бо скорочення довжини смуги не дозволить приймати сучасні великогабаритні авіалайнери. Натомість у львівському аеропорту запевняють: реконструкція злітної смуги на подібні літаки не розраховувалась зі самого початку.

За словами Степана Кубіва, депутата Львівської облради, довжина злітно-посадкових смуг українських міжнародних аеропортів “Бориспіль” та “Донецьк” становить 4 тис. метрів і дає можливість приймати великі авіалайнери типу Boeing 747-400, Airbus A-380, Іл – 96-300. Враховуючи зростання пасажиропотоку через аеропорт “Львів”, столиця Галичини поступово стає важливими регіональними повітряними воротами, які зв’язують вантажні потоки з Європи до Азії, що, без сумніву, позитивно відіб’ється на економіці області. Натомість, скорочення злітно-посадкової смуги не дозволить приймати такі сучасні авіалайнери. Своєю чергою, Олександр Загрева, директор міжнародного аеропорту “Львів”, запевняє, що наразі йому не надходила жодна офіційна інформація з приводу зміни проекту реконструкції злітно-посадкової смуги, тому говорити щось конкретне рано. Однак проект від початку розраховувався на літаки меншої місткості та ваги, ніж ті, про які говорять депутати облради.

Нині довжина смуги становить 2,5 тисячі метрів. Згідно з проектом реконструкції, її протяжність мали збільшити майже до 3,5 тисячі метрів. Однак нещодавно прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що нову смугу можна зробити на 150 метрів коротшою від запланованої. Мовляв, згідно з висновком фахівців, на неї  і так зможуть сідати великі авіалайнери, тому не варто витрачати зайві гроші. На 150 метрах смуги урядовці хочуть зекономити 350 млн грн. Нагадаємо, смугу планують відкрити до кінця грудня цього року.

При цьому на час реконструкції аеропорт не закриватимуть.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.9968 / 4.07MB / SQL:{query_count}