Небезпечна вода

Мешканцям Рудного радять не пити воду з місцевих криниць

Мешканцям Рудного радять не пити воду з місцевих криниць

Такого висновку санепідеміологи дійшли під час перевірки якості води у місцевій школі та дитячому садочку. Виявилося, що підземні води в Рудне вдвічі перевищують норму допустимих нітратів. Відтак, воду з криниці можна використовувати лише для технічних потреб.

– Винні у проблемі самі ж мешканці. Септики (автономна каналізація для відходів від господарства) не облаштовані належним чином. Вони повинні бути герметичними, а люди економлять гроші і самотужки їх облаштовують. Тому рідкі речовини просочують в ґрунт, а потім потрапляють до питної води в криниці,  – пояснює “Пошті” Євген Басан, начальник відділу захисту населення та територій управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської міської ради.

Перевіривши воду в садочку та школі, фахівці взяли й інші проби води – картина засвідчила низку місць, де рівень нітратів був перевищений.
Наразі до селища щодня возять воду на продаж, зокрема й за кошт міськради Львова. Рудне має близько 6 тис. мешканців. З них приблизно половина має централізоване водопостачання, решта п’ють воду з криниць.

– Єдиний вихід – облаштувати каналізаційну мережу і завершити центральне водопостачання. Також треба облаштувати очисні споруди. Але для цього потрібно понад 10 мільйонів гривень, – підсумовує Євген Басан.

Оскільки селище не в змозі оплатити систему водопостачання, то такі звернення лунають до міськради Львова. Тут поки що зауважують, що селище має свій бюджет, а Львів – свої проблеми.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8208 / 4.06MB / SQL:{query_count}