Земля без покупця

Перший цьогорічний земельний аукціон провалився

Перший цьогорічний земельний аукціон провалився

Перший цього року земельний аукціон у Львові не відбувся через відсутність покупців. Щоб заохотити потенційних інвесторів до купівлі землі, чиновники пропонуватимуть депутатам знизити ціну ділянок.

Аукціон планували провести у вівторок 22 лютого. На продаж виставили 12 ділянок: вул. І. Величковського, 16-18, вул. Демнянська (Б), вул. Ковельська, 108а, вул. Липова Алея – вул. Стуса, дві на вул. Кульпарківській, 226-г, вул. Городоцькій, 355, вул. Щирецька – вул. Ряшівська (проектована), вул. Сяйво, 2, вул. Рахівська, вул. Північна в промзоні “Сигнівка” (ділянка 2-3), вул. Північна в промзоні “Сигнівка” (ділянка 2-4). Загальна вартість землі 121,5 мільйона гривень. Площа земельних ділянок – 20,4 га. Однак через відсутність заявок на купівлю ділянок аукціон довелось скасувати.

На думку Ігоря Гуменчука, заступника начальника управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Львівської міської ради, це робочі питання, тому трагедії зі скасування аукціону робити не потрібно.

– Аукціон не вдалось провести через відсутність покупців. Тому будемо переглядати ділянки, які пропонуватимемо на наступний аукціон. Ймовірно, запропонуємо одну нову ділянку, а також звернемо увагу на ціну старих. Зараз готуємо пропозиції депутатам міськради щодо зниження  ціни кількох ділянок, які не вдалось продати на аукціоні. Чи вдасться це зробити, залежатиме від рішення депутатів, – резюмував Ігор Гуменчук.

Коли відбудеться наступний земельний аукціон, чиновник не сказав, однак запевнив, що робота триває і земля з молотка піде. Щоправда, потрібно вгадати, що зараз потребує покупець.

– Це дуже тонкі нюанси, які складно передбачити. Раніше купували землю під житлове будівництво, потім зацікавились промисловими землями. Зараз певне зацікавлення викликають невеликі ділянки. Потрібно трохи почекати і подивитись, який сектор ринку активізується, – упевнений Ігор Гуменчук. Останній земельний аукціон відбувся торік у грудні. З молотка пішла земельна ділянка на вул. Стрийській (біля іподрому) за 1,061 млн грн, що майже вдвічі перевищило стартову ціну 588,8 тис. грн.

Загалом торік Львів­ській міській раді вдалося продати чотири земельні ділянки і вико­нати план з надходжень до бюджету лише на 10%. Адже міськ­рада планувала отримати від продажу землі 228 млн грн, а виручила лише 23 млн грн. Експерти пояснюють це наслідками економічної кризи та відсутністю покупців

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.9330 / 4.07MB / SQL:{query_count}