Ціна питання

Український католицький університет в очікуванні орендної пільги на землю

Український католицький університет в очікуванні орендної пільги на землю

Депутати Львівської міської ради відмовились розглянути питання про звільнення Українського католицького університету від сплати оренди за землю, а це майже 760 тисяч гривень за рік. Відповідне питання з ініціативи депутатів від ВО “Свобода” вилучили з порядку денного сесії. Нагадаємо, це вже вдруге свободівці не голосують питання звільнення цього вищого навчального закладу від орендної плати. Цього разу офіційним приводом стало нібито бажання міських обранців поцікавитися думкою львів’ян, для чого вони хочуть провести громадські слухання.

– Не думаю, що тут серед присутніх, окрім мене, хтось платить за навчання в УКУ. Моя старша донька навчається в УКУ, тому в цьому питанні я найбільш зацікавлений. Але хочу, щоб усе було чесно. Треба провести громадські слухання, – сказав під час пленарного засідання сесії Львівської міської ради Руслан Кошулинський, голова фракції ВО “Свобода”.

З таким рішенням колег категорично не погодились депутати з інших фракцій. Однак, зважаючи на те, що “Свобода” має більшість у Львівській міській раді, думка інших депутатів не має вирішального значення. Водночас, попри офіційне виправдання свободівців громадськими слуханнями, не виключено, що таким чином “Свобода” просто зводить рахунки з УКУ та його керівництвом.

Нагадаємо, 18 січня цього року Мирослав Маринович, проректор Українського католицького університету, на сайті радіо “Свобода” опублікував статтю “Гарячість серця очевидна. А як щодо холодності голови?”, у якій доволі різко розкритикував гострі висловлювання свободівців, які, за словами інтелектуала, “принижують національну честь”. Можливість, що це звичайна образа, припускають і в університеті, водночас керівництво УКУ сподівається на порозуміння і каже, що в іншому випадку доведеться суттєво економити.

– Наскільки я розумію, остаточне рішення ще не прийняли, – сказав у коментарі “Пошті” Мирослав Маринович. – Я знаю, що на вівторок планується візит до УКУ групи депутатів від ВО “Свобода”. Я вже обіцяв свою участь у цій зустрічі. І думаю, що інші члени ректорату з радістю скористаються цією нагодою, аби розповісти про себе, університет, наші завдання і обставини, зокрема фінансові. Ця зустріч буде дуже важливою для всіх. Я не виключаю, що питання про надання пільги буде вирішено позитивно. Є достатньо львів’ян, які розуміють значення УКУ для України та Львова. Що стосується ображених голосів... Це життя. Можливо, хтось образився на мою статтю чи статті інших інтелектуалів. Але це перейде. Я би не надавав великого значення цьому. Насправді, ці люди не є моїми ворогами і, сподіваюсь, я не є їхнім. Просто наші думки на якусь проблему розійшлися. Нічого. Ми – українці. Ми повинні висловлювати свою позицію. Вони мають право сказати свою негативну думку щодо моєї статті. І йдемо далі, живемо далі.

До речі, за інформацією Ігоря Гуменчука, заступника начальника управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР, досі рада щороку звільняла УКУ від орендної плати за землю.

– Звісно, ми не будемо закривати університет через орендну плату за землю. Можливо, ми змушені будемо економити чи то на зарплатах, чи на преміях. Будемо крутитися. Якби, зрештою, було негативне рішення, звичайно, воно було би болючим для нас. Але ми також розуміємо, що це добра воля депутатів, а не їхній обов’язок, – резюмував Мирослав Маринович.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6809 / 4.1MB / SQL:{query_count}