Заборгували квартплату? Відріжуть світло!

Львівські комунальники незаконно вимикають своїм боржникам електроенергію і обіцяють взятись за… кабельне

Львівські комунальники незаконно вимикають своїм боржникам електроенергію і обіцяють взятись за… кабельне

Львівська влада знайшла новий спосіб вибивати заборговану квартплату. Працівники ЛКП просто обрізають електропровід, який веде до квартири боржника. У ВАТ “Львівобленерго” заявляють – такі відключення незаконні. Натомість керівництво Франківської райадміністрації Львова запевняє: будуть борги за квартплату, воду чи теплопостачання, то й кабельне відріжемо!

Цього тижня до “Пошти” звернулись мешканці будинку на вул. Науковій, 10а. За їхніми словами, працівники ЛКП “Магістральне” ходять будинком і відрізають квартири божників від електропостачання. Однак, йдеться про борги не за електроенергію, а за квартплату.

–  У мене є досить великий борг за квартплату – 16 тис. грн. З цього приводу вже відбувалось не одне судове засідання. Однак я реально не маю чим його сплатити. Я пенсіонерка і живу практично на одну пенсію. До мене вже  приходили комісії, оглядали квартиру. Пробували стягувати борг із пенсії. Але нема з чого! Я намагаюсь сплачувати за світло, газ, воду, однак проплатити відразу квартплату я не в змозі, – розповідає п. Тетяна, мешканка однієї з квартир. 

Додає, що в ЛКП прекрасно знають про її матеріальне становище. Натомість все одно прийш­ли і обрізали проводку на вході в квартиру. При цьому ніхто не представлявся і не показував документів, однак жінка впізнала одну працівницю ЛКП.

– Я вже телефонувала до диспетчера “Львівобл­енерго”, мені сказали, що такі дії ЛКП незаконні, і я можу спокійно підключитись. Оскільки обленерго надає послуги напряму, лічильники теж на його балансі. Однак, хто дасть гарантію, що мене не відріжуть наступного разу, – зазначила пані Тетяна. Сусідню квартиру теж намагались відключити від електроенергії, однак  мешканець показав судове рішення про визнання його боргів недійсними. Тож лкпешники пішли ні з чим.

У ВАТ “Львівобленерго” однозначно заявили – дії працівників ЛКП незаконні, адже ЛКП не надає послуг із постачання електро­­енергії, тож і відключати права не має.

– Відносини споживачів та ВАТ “Львівобленерго” регулюються договором на постачання електричної енергії. Ним визначено взаємні права, обов’язки та відповідальність сторін, в тому числі підстави та порядок припинення енергопостачання. Законодавство України не передбачає права третіх осіб, зокрема балансоутримувача будинку, втручатись у ці відносини. А тим паче перешкоджати виконанню обов’язку енергопостачальника постачати електроенергію споживачам, згідно з укладеними угодами, – зазначила Галина Єлєсєєнко, керівник відділу корпоративних зв’язків ВАТ “Львівобленерго”.

Щоправда, реагувати на такі порушення можуть лише правоохоронні органи.

– Мешканці повинні звернутися зі скаргою в РЕМ, тоді ми матимемо підстави звернутись у правоохоронні органи про порушення, а ті, своєю чергою, зреагувати, – резюмувала Галина Єлєсєєнко.

У ЛКП “Магістральне” доводять правомірність своїх дій, ба більше – запевняють, що збираються продовжувати таку практику й надалі. За словами Юрія Сприня, директора ЛКП “Магістральне”, подібні методи впливу застосовують проти всіх злісних боржників, які не платять за квартиру роками і мають 15 – 20 тис. грн боргу. За їхніми словами, у будинку на вул. Науковій, 10 а загалом заборгована за кварт­плата становить майже 70 тис. грн.  Водночас за електроенергію боргу немає.

– Мешканці повинні розуміти, що кошти з кварт­плати йдуть на утримання внутрішніх мереж. Якщо не сплачувати за комунальні послуги, то й ремонтувати не буде за що. А в цьому будинку ми в січні провели ремонт електрощитової, поміняли внутрішню розводку та вентелі холодної та гарячої води. Тобто намагаємось тримати мережі в належному стані, – зазначив Юрій Спринь.

Випадок на вулиці Науковій не поодинокий. Такі відключення здійснюються у всьому Франківському районі. За словами  Руслана Кандибора, заступника голови Франківської райадміністрації, це найдієвіший спосіб отримати борги від мешканців.

– Для того, щоб відключити холодну чи гарячу воду в окремій квартирі, потрібно потрапити всередину і отримати згоду мешканців. Відключити від тепла окрему квартиру неможливо, від газу – потрібно мати відповідну ліцензію. Натомість від світла відключити можна легко, не заходячи в квартиру. Це дієвий метод впливу на мешканців, – розповідає Руслан Кандибор.

На зауваження щодо можливих претензій “Львів­обленерго”, яке надає послуги з електропостачання напряму мешканцям, Руслан Кандибор зазначив, що внутрішні мережі перебувають на балансі ЛКП, і обл­енерго лише користується ними на договірній основі. І, до слова, за користування ними товариство торік не заплатило.

– Поки обленерго не про­­веде кабелів напряму до кожного абонента, я вважаю дії ЛКП цілком законними! Врешті, якщо на мешканців не впливатиме відключення електроенергії, то ми почнемо обрізати кабельне телебачення! Воно ж теж проходить всередині будинку, – резюмував Руслан Кандибор.

Водночас голова Сихівської райадміністрації Львова Іван Лозинський запевнив, що у його районі такого не практикують: “Відключити електроенергію ми маємо право лише в тих будинка, де є загальнобудинкові прилади обліку і ЛКП збирає гроші за електроенергію”. У Залізничному районі теж запевнили “Пошту”, що такі відключення не відповідають законодавству, тому така практика неправильна. “Я вказівки відключати боржників від світла через борги за електроенергію не давала і, врешті, не могла давати. Скарг від мешканців, що ЛКП відключили їх самостійно, не було”, – запевнила Ірина Чілімова, голова Залізничної РА. 

У міськраді дії керівництва Франківської РА та ЛКП району не прокоментували. У департаменті житлового господарства та інфраструктури не знайшли часу поспілкуватись із журналістом.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7244 / 4.14MB / SQL:{query_count}