Від янголів до коней

Попри кілька ініціатив щодо присвоєння назви Львівському летовищу, найімовірніше, воно залишиться безіменним

Попри кілька ініціатив щодо присвоєння назви Львівському летовищу, найімовірніше, воно залишиться безіменним

Гучна ініціатива львівських активістів назвати аеропорт іменем Пінзеля, схоже, не стане реальністю. Після того, як у місті довго обговорювали можливість присвоєння імені Іоана Пінзеля Львівському аеропорту, міський голова запропонував свою версію – назвати летовище іменем Данила Галицького. Тому, відмовившись від ідеї тиражувати янголят Пінзеля на сувенірах, львів’яни почали звикати до символа Данила на коні…

“Під час візиту віце-прем’єра Бориса Колеснікова я дав пропозицію, щоб аеропорт після реконструкції мав назву імені короля Данила. Власне Данило Галицький, який заснував наше місто, назвав його на честь свого сина Лева”, – сказав Андрій Садовий.

Натомість, у самому аеропорту вважають, що назва – останнє, про що зараз мізкуватимуть, головне, аби справно відлітали і прилітали літаки. До того ж, з ініціативою назвати аеропорт ще ніхто офіційно не звертався.

“Аеропорт – структура Міністерства інфраструктури, тому там мають вирішувати, називати аеропорт чиїмсь ім’ям чи ні. Ніхто не протестує проти назви, просто це вирішуватимуть у інших структурах, адже  аеропорт – власність Фонду держмайна. Є дуже багато варіантів будівель, які ще можна назвати чиїмось ім’ям, – розповідає “Пошті” Олександр Загрева, директор Міжнародного аеропорту “Львів”. – Нам головне, щоб був лад у аеропорту. Натомість зараз спостерігаємо, як політики будують на цьому піар.

Нагадаємо, ідея присвоїти ім’я Іоана Пінзеля виникла одразу з кількох міркувань: ім’я скульптора епохи бароко відоме у світі, твори Пінзеля збережені і врятовані саме у Львові,  а ще його ім’я могло б стати брендом, а написання не буде складним для прочитання іноземцями. У світі за аналогічним принципом функціонують аеропорт Шопена у Варшаві, Леонардо да Вінчі у Римі, Марко Поло у Венеції, Шарля де Голя – у Парижі, Бен-Гуріона – у Тель-Авіві.

“Насправді, коли виникла ідея назвати аеропорт, то найперше ми планували започаткувати дискусію, простимулювати львів’ян не залишатися байдужими до того, що відбувається. Аеропорт – та річ, якою будуть користуватися  практично усі. Це все одно, що нашу дитину назвуть без нашого відома. Ніхто не наполягає на тому, аби аеропорт назвали іменем саме Пінзеля, навпаки, що більше версій – то краще, головне, аби ця позиція була обґрунтована”, – розповіла “Пошті” Ірина Магдиш, ініціатор акції надання імені безіменним аеропортам до Євро–2012.

Ініціатори ідеї навіть збирали підписи “за” присвоєння аеропорту імені Пінзеля. За словами Ірини Магдиш, започаткувати дискусію між львів’янами не вдалося, варіанти імен для летовища дописували тільки під блогом на сайті одного з інтернет-видань. Серед версій – Станіслав Лем, Степан Бандера, Роман Шухевич  і навіть Захер-Мазох… Усього ідею назвати аеропорт іменем Пінзеля підтримали 258 осіб.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.2595 / 4.1MB / SQL:{query_count}