На двох стільцях

Підготовка до “Євро-2012” розчарувала львівських підприємців. Попри обіцянки влади створити нові робочі місця у місті, замовлення та місце праці отримали іноземці

Підготовка до “Євро-2012” розчарувала львівських підприємців. Попри обіцянки влади створити нові робочі місця у місті, замовлення та місце праці отримали іноземці

Місцеві підприємці розчаровані підготовкою до найочікуванішої події наступного року. За три роки у Львові так і побільшало вакансій. Фахівці кажуть, що все це – через трухляву стратегію. Якби владоможці вчасно прописали зобов’язання замовника, то інвестиції потекли б у кишеню регіону. Нині, за рік до “Євро”, підприємці підбивають підсумки: “Шанс втрачено!” Зокрема, за інформацією Львівського міського центру зайнятості, цьогоріч у місті 1800 вакансій, з них  тільки… 11 у галузі будівництва, яке в останній рік перед футбольним чемпіонатом мало б процвітати. Підприємці обурені, позаяк місцеві жителі, які чекали на вакансії, залишися ні з чим: стадіон будують донецькі підрядники, а  деталі до авто замовляють з-за кордону.

– За останні чотири роки у міській раді зауважив, що іноземні підприємства організовують свою промоцію коштом своїх Міністерств економіки. Така ситуація у Голландії, Бельгії, Автрії. Саме ця установа дбає про підтримку свого виробника. У сертифікації не прописана специфіка замовленого проекту, тобто ми не вказуємо, звідки мають бути деталі. Це вирішує замовник, – розповідає Олег Засадний, директор департаменту “Євро-2012” Львівської міської ради.

Натомість, місцеві підприємці вважають, що ініціативу мають брати в облдержадміністрації та ратуші. Зокрема, у компанії “ВЕЕМ – Металавтопром”, яка виготовляє крісла для авто,  розчаровані  результатом держзамовлення Кабміну на виробництво  автобусів та тролейбусів. Згідно з державною цільовою програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату, передбачено оновлення парку автобусів і тролейбусів міста.
Зокрема, ЛАЗ отримав від Кабміну замовлення на виготовлення 1500 атобусів і 500 тролейбусів. Нечуване за останні кілька років замовлення мало б посприяти в залученні низки підприємств, які виготовляють деталі, натомість у “ВЕЕМ – Металавтопром” із сумом розводять руками – за їхньою інформацією, стільці до новеньких автобусів купуватимуть у сусідній Польщі.

– Ми виготовляємо понад 70 видів стільців і маємо замовлення навіть за кордоном, а у місцевому ЛАЗі, який розташований за 1000 метрів від нас, замовлень нема, – каже Богдан Шевців, директор підприємства ТзОВ компанія “ВЕЕМ – Металавтопром”. – Можна зробити висновок, що влада просто не знає наших проблем. Ми зверталися з листами до ЛОДА, директорів автобусних заводів, аби держзамовлення враховували те, що у місті є компанія, яка виготовляє стільці. Ми більше ні до кого не звертатимемося. Якщо влада хоче, щоб українського виробника підтримували, то повинна у контракті прописувати зобов’язання замовника.

Якби у компанії таки замовили виробництво стільців – місто мало б іще 100 додаткових місць. Натомість в Україні досі, на думку фахівців,  немає державної підтримки вітчизняних виробників автобусів і комплектувальних виробів до автобусів і тролейбусів.

– Український ринок автобусів загального призначення ніяк не захищений від експансії імпортних автобусів, що вже були у вжитку, та дешевих автобусів китайського виробництва, які не відповідають вимогам українського законодавства щодо їхньої конструкції, – каже Станіслав Войтків, генеральний конструктор НТЦ “Автополіпром”. – Додаткової шкоди вітчизняним виробникам завдає матеріальна зацікавленість відповідних державних і комерційних структур у закупівлях тільки автобусів імпортного виробництва. Тож сьогодні майже всі моделі автобусів, які виготовляють в Україні, створені на базі імпортних шасі вантажних автомобілів, переважно російських, китайських, індійських, корейських і японських виробників. І тільки в сегменті комплектувальних виробів ситуація сприятлива для українського виробника: зокрема, вітчизняні підприємства мають успішний досвід виготовлення пасажирських крісел.

Проґавити крісла українці встигли не тільки під час замовлення автобусів. За словами Олега Засадного, незабаром місто укомплектовуватиме кріслами і стадіон. Після перемовин зі заводом “Електрон” виявилося, що екземпляри крісел не підходять для встановлення на стадіоні. У Донецьку встигли закупити австралійські крісла, а у Львові ведуть переговори із європейськими виробниками, крісла яких перевіряють на вандалостійкість.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6724 / 4.11MB / SQL:{query_count}