Автомобілям тут не місце

За двадцять років львів’ян планують пересадити з авто на велосипеди

За двадцять років львів’ян планують пересадити з авто на велосипеди

У Ратуші вирішили остаточно розв’язати проблему перевантаження центру міста автомобілями. Для цього міські обранці запросили до міста голландського фахівця, який 30 років працював над тим, щоб 50% жителів “країни тюльпанів” пересіли з чотирьох коліс – на два. Тепер черга дійшла і до Львова…

– Звичайно, це перспектива довгострокова, програму ми розраховуємо на 20 років, – розповідає “Пошті” Іван Гринда, голова депутатської комісії інженерного господарства, транспорту та зв’язку. – До нас приїхав голландський фахівець, який допоможе розробити велоінфраструктуру міста. Протягом тижня голландський експерт вивчав інфраструктуру Львова і зробив висновок, що компактність міста сприяє облаштуванню велосипедних доріжок. За його словами, у світі існує два варіанти розвитку транспортної системи: американський та голландський. Перший варіант передбачає розбудову автошляхів та зведення паркінгів: американці пожертвували старими будинками  задля того, аби було куди прилаштувати авто. Натомість, голландці віддали перевагу історії і зробили так, аби пересуватися містом на авто було просто незручно. Нині там таке коштовне паркування, що припаркувати машину охочих мало.

Якщо нині не розпочати працювати над пріоритетними шляхами пересування у Львові, то складно сказати, що чекатиме центр, яким і без того щороку важче рухатися. Аналогічна ситуація виникла у Голландії 25 років тому. Зараз там 50% жителів – на велосипедах. За словами депутата, проект створення велодоріжок Львів почне реалізовувати вже цього року. Кошти на це візьмуть із надходжень від паркування, яке нещодавно подорожчало вдвічі. У ратуші також вважають, що підняття ціни за паркування – один із перших кроків на шляху запровадження велоруху в місті.

Цього року  депутати міськради планують закласти в бюджет 2 мільйони гривень на остаточний проект облаштування велодоріжок. А вже до 2012 року хочуть оснастити кілька вулиць, найімовірніше, Володимира Великого та Наукову. Водночас з першого вересня цього року у школах міста читатимуть лекції щодо користі пересування містом на велосипеді. Іван Гринда також додає, що Голландія – чудовий приклад того, як за кілька років здоров’я нації покращилося, кількість тих, хто хворіє від ожиріння, суттєво скоротилася. Наступного року у Львові хочуть розмістити інформаційні щити, які інформуватимуть про користь двоколісного транспорту.

Як розповів “Пошті” В’ячеслав Дяк, представник Асоціації велосипедистів Львова, ініціативу мали б підтримати у львів’ян.

– Львів схожий за інфраструктурою до тих міст, які віддали перевагу двоколісному виду транспорту, тому ідея має прижитися, – коментує В’ячеслав Дяк. – Зараз все залежатиме від чиновників, в руках яких зосереджена влада та відповідальність за програму.

Нагадаємо, розмови про те, що Львову потрібна велосипедна інфраструктура, тривають вже декілька років. Щоправда, досі далі розмов справа не пішла. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.7713 / 4.09MB / SQL:{query_count}