Земля на комісії

З нового року міськрада має намір переоцінити львівську землю. Перші, хто відчує запровадження нової нормативно-грошової оцінки земель, дрібні підприємці - власники МАФів і літніх майданчиків. Адже вартість оренди землі може зрости вдвічі. 

З нового року міськрада має намір переоцінити львівську землю. Перші, хто відчує запровадження нової нормативно-грошової оцінки земель, дрібні підприємці - власники МАФів і літніх майданчиків. Адже вартість оренди землі може зрости вдвічі. 

Відповідну ухвалу депутати мають розглянути вже восени. Наразі у Львові ще чинна грошова оцінка 1999 року. Згідно з нею, базова ставка вартості квадратного метра становила  104,9 грн, а, враховуючи щорічні коефіцієнти, зараз становить 287 грн. Згідно з новим документом, землі міста поділять на 77 зон, а ті, своєю чергою, - на 359 оціночних районів. Базова ставка становитиме 529,75 грн за квадратний метр. За словами Ігоря Гуменчука, заступника начальника управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР, оцінювали вартість землі за допомогою комп'ютерної програми (розробка інститутів "Містопроект", "Львів­ський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", "Державний науково-дослідний інститут автоматизованих систем у будівництві"), яка, аналізуючи 7539 найрізноманіт­ніших чинників, визначатиме так звані коефіцієнти привабливості. Та традиційно на вартість землі найбільше впливають чотири критерії: доступність до центру, екологія, соціально-містобудівна привабливість та інженерно-транспортне сполучення.

- Найбільшим є коефіцієнт 3,2, найнижчий - 1,74. Тож виходить, що найдорожчою є земля у центрі, а найдешевшою наразі:  на Левандівці, Рясному-2, вул. Лінкольна, в Лисиничах, - розповідає Ігор Гуменчук, додаючи, що через кожних 3-4 роки ціну коригуватимуть.

Суб'єктивний погляд

Андрій Леньо,
голова громадської організації
"Об'єднання підприємців "Місто Лева"

Зараз діє система, згідно з якою, орендна плата за квадратний метр становить 10 % від оціночної вартості землі. Якщо остання збільшиться, то автоматично зросте оренд­на плата. Тому ми пропонуватимемо депутатам  встановити диференційовані орендні ставки, залежно від виду діяльності. Наприклад, тим підприємцям, які продають соціально-важливі продукти (хліб, медикаменти), встановити нижчий відсоток, а для літніх майданчиків, кафе - вищий. Зараз у Львові є 820 малих архітек­турних форм, які займають 10 - 40 метрів квадратних.

Нагадаємо, нормативно-грошова оцін­ка є основою для формування земельного податку, плати за оренду, а отже, суттєвим чинником для наповнення бюджету міста. На вартість землі на земельному аукціоні це майже не вплине, адже ринок диктує незалежні від норм умови. Хоча стартова ціна землі може таки зрости. Найбільшого удару від нововведень зазнають власники землі, оскільки податок на неї зросте майже вдвічі, і орендарі, для яких теж подвоять орендну плату.

Уже зараз Ігор Гуменчук прогнозує збільшення надходжень у бюджет за цими показниками на 30 - 40 %. Варто зазначити, що якщо з орендної плати показники є задовільними і виконані на 100,7 %, або 21 млн грн, то земельний податок наразі виконано на 80,3 % від плану, або 14 млн. Щобільше , через заборону земельних аукціонів план з продажу землі наразі виконаний на 35,8 % , або 17,7 млн. Ігор Гуменчук запевнив, що до кінця року планують заробити, щонайменше,  70 млн. Перший земельний аукціон проведуть у середині жовтня. Щоправда, експерти в таких планах чиновників сумніваються...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6394 / 4.1MB / SQL:{query_count}