На роботу пішки?

Тариф на проїзд не підняли. Перевізники погрожують страйками

Тариф на проїзд не підняли. Перевізники погрожують страйками

На вчорашньому засіданні виконавчий комітет Львівської міської ради так і не розглянув питання підвищення тарифів на перевезення. Як пояснив перший заступник міського голови Львова Олег Синютка, питання зняли з розгляду виконкому, оскільки директор департаменту ЖКГ та інфраструктури ЛМР Наталія Павлюк, чиновниця, яка готувала проект рішення, перебувала у Києві. В ратуші стверджують, що питання винесуть на наступне засідання виконавчого комітету.

Однак перевізники солодким обіцянкам не вірять. І вже з початку наступного тижня обіцяють публічно висловити свою позицію.

– З понеділка ми оголошуємо страйк, який відбуватиметься на Галицькому перехресті, де ми не заважатимемо руху іншого транспорту. Страйк буде цілодобовим, – розповів “Пошті” Андрій Корчинський, голова Асоціації вільних профспілок автотранспортників. – Почнемо з невеликої кількості автобусів. Першого дня на страйк виїдуть приблизно 80-100 машин, адже ми розуміємо, що не можемо відразу зняти з маршрутів увесь транспорт, оскільки львів’яни повинні якось добиратися. Але щодня ми збільшуватимемо кількість транспорту, який страйкуватиме – приблизно по 50-70 машин щодня. Сподіваємося, що це спонукатиме владу до переговорів.  

Водночас, чи вдасться перевізникам і міській владі досягти компромісу, наразі сказати важко. Адже чиновники планують затвердити вартість проїзду в міському транспорті на рівні двох гривень, що вже погодили з Антимонопольним комітетом. Перевізники ж стверджують, що така сума є економічно необґрунтованою і вимагають підняти тариф до 2,5 гривні. За їхніми словами, саме ця сума є мінімально рентабельною.

“Нижчим тариф бути не може, інакше ми не зможемо підтримувати в нормі технічний стан транспортних засобів. Тим більше, ми розуміємо що ціна на пальне постійно піднімається, і вона зростатиме, а швидко тариф новий ми затверджувати не можемо. Тому маємо трохи подивитися вперед”, – каже  Андрій Корчинський. Якщо ж міська рада затвердить тариф на рівні двох гривень, перевізники погрожують знову вдатися до страйків. Щоправда, за словами пана Корчинського, вони готові піти на компроміс, якщо б у ратуші затвердили поступове підняття тарифу – нині затвердили тариф 2 грн, але нам чітко пообіцяли б, що до березня він збільшиться до 2,5 грн.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2857 / 3.97MB / SQL:{query_count}