Апетити перевізників

З нового року за проїзд платитимемо 2,5 гривні?

З нового року за проїзд платитимемо 2,5 гривні?

З наступного року проїзд у маршрутках Львова може подорожчати до 2,5 грн. Перевізники запевняють: в іншому випадку перевезення зупинять. Поза тим, у міськраді певні: економічних підстав піднімати ціну на проїзд  поки що немає.

Нагадаємо, відповідно до рішення виконкому № 615 від 21.08.2009, тариф на перевезення пасажирів у міському автотранспорті для підприємств та організацій, які не належать та які належать до комунальної власності територіальної громади міста Львова, становить 1,75 грн. Ще тоді перевізники заявляли, що така ціна є соціальною і в ній не закладено відсоток рентабельності для підприємств.

– Навіть коли ми робили розрахунки з вартості бензину 5,2 грн за літр і закладали рентабельність 15%, в нас виходила ціна проїзду не менше 2,05 грн. Зараз вартість бензину 7,6 грн за літр, наполовину зросла ціна комплектувальних, а також мінімальна зарплата. Зараз тариф лише для покриття видатків 2,5 грн, а тариф-розвитку підприємств – 3 грн, – запевняє Роман Лобода, президент ГО “Захід­автотранс”. Він додає, що розрахунки нового тарифу подали ще півроку тому в департамент економічної політики, однак там постійно вимагали різних уточнень. Натомість зараз це питання постало дуже гостро.

– Підприємства вже не мають чим платити зарплату своїм працівникам. А це не тільки водії, але й слюсарі, механіки та інший обслуговуючий персонал, праця якого є доволі високооплачувана. Якщо так буде надалі, то  вони призупинять  роботу або просто підуть з ринку перевезень Львова. Від нас вже пішло кілька перевізників через те, що їм невигідно тут працювати. Тому піднімати ціну потрібно якнайшвидше – з нового року, – впевнений Роман Лобода.

Натомість у міськраді дотримуються іншої думки. На думку Наталії Павлюк, директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, для початку перевізники мають подати економічне обґрунтування підняття тарифів і забезпечити належну якісь обслуговування.

– Перегляд тарифів на перевезення можливий лише за двох умов – якщо будуть чіткі розрахунки та обґрунтування підняття тарифів, а також суттєво покращиться якість надання послуг. Про підвищення тарифів поки говорити зарано, процес якісної підготовки розрахунків займає багато часу, – зазначила Наталія Павлюк.

Натомість перевізники вважають позицію міськради “ручним управлінням” та впевнені, що такий підхід дуже негативно відіб’ється на ринку перевезень міста.

– У Львові досі не затверджена транспортна мережа міста. Конкурси на перевезення в місті вже не проводилися три роки. У більшості перевізників завершились договори з міськрадою. Маршрути теж змінюють вручну – сьогодні маршрут однієї протяжності, завтра іншої, – обурюється Роман Лобода.

Водночас про покращення якості перевезень наразі не йдеться. За словами пана Лободи, громадський транспорт у всьому світі не передбачає наявність значної комфортності перевезень: “Ми працюємо з водіями, проводимо виховну роботу, говоримо з власниками маршруток про кращі машини, однак кондиціонерів у громадському транспорті ніхто встановлювати не буде”.

У міськраді наразі не вказують часу, коли затвердять новий тариф і який він буде.  Перевізники ж зазначають, що самі можуть встановити тарифи, однак не роблять цього, оскільки, тоді вони автоматично стають платниками податку на додану вартість. А це ще плюс 20% до вартості проїзду. Тож чекають на затвердження.

До теми:

На нові тарифи з нетерпінням чекають також комунальні перевізники та електротранспортники. Як вже писала “Пошта”, в ЛКП “Львівелектротранс” давно говорять про економічну необґрунтованість нинішнього тарифу. За словами Володимира Карпи, директора ЛКП “Львівелектротранс”, вартість проїзду потрібно збільшувати. Наразі на підприємстві проводять фінансові розрахунки нової вартості проїзду, які ще не подали до Львівської міської ради. Як тільки це станеться, рішення має пройти повну процедуру – від громадських слухань до остаточного затвердження. Однак, ймовірно, проїзд у трамваях і тролейбусах може подорожчати до 1,5 грн, учні і студенти платитимуть 75 коп.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9333 / 4.1MB / SQL:{query_count}