Нічна варта

Суд призупинив рішення виконкому про заборону продажу алкоголю, але в Ратуші переконані, що продавати й досі не можна

Суд призупинив рішення виконкому про заборону продажу алкоголю, але в Ратуші переконані, що продавати й досі не можна

Гучне рішення про заборону нічного продажу алкоголю знову змусило говорити про себе. Цього тижня стало відомо, що Галицький райсуд Львова призупинив дію рішення виконкому міськради про нічну заборону. Відтак від 8 грудня купувати алкогольні трунки всі охочі можуть цілодобово. За словами Андрія Антонищака, голови ГО “Я – Львів’янин”, підприємці зараз мають право продавати алкоголь, доки не буде остаточного рішення суду…

– Це рішення про забезпечення позову, який ми подали на рішення виконкому. Суд буде розбиратися щодо його законності чи незаконності, але дію рішення призупинено. Коли ми зверталися до суду, то прагнули владнати деякі недоліки цього регуляторного акта, – розповідає “Пошті” Андрій Антонищак. – Під час підготовки такого акта слід було провести громадські слухання й обговорити деталі із городянами. Сам регуляторний акт мав ухвалювати не виконком, а депутати під час сесії. Поки тривали передвиборча кампанія та агітація, ми не зачіпали цього питання, але зараз слід з’ясувати всі деталі.

На його думку, сама ідея заборони продажу дуже хороша, але нефахові виконавці усе паплюжать. Замість того, щоб започаткувати програму боротьби з алкоголізмом неповнолітніх, у місті вдаються до популістських кроків. У той же час Ірина Кулинич, директор департаменту економічної політики Львівської міськради, повідомила, що Ратуша досі не отримали рішення Галицького районного суду Львова, яким призупинено дію рішення про заборону продажу алкоголю у нічний час.

Ба більше, міськвиконком не має наміру відміняти на період новорічно-різдвяних свят своє рішення про заборону на продаж алкогольних напоїв з 22.00 до 10.00.

– Встановлені правила ніхто не скасовуватиме, і якщо представники право­охоронних органів в новорічну ніч зафіксують порушення щодо продажу алкоголю після 22.00 і до 10.00, то в дію вводитимуть відповідні санкції, – розповіла Галина Шарко, начальник відділу торгівлі управління економіки.

За словами Ірини Кулинич, заборона довела свою дієвість, а на підприємців за порушення правил накладено близько 20 тисяч гривень штрафів. Штраф за продаж у заборонений час коливається від 500 до 2,5 тис. грн або ж позбавлення ліцензії.

Підтримує міську раду в такому починанні і  міське управління міліції. Як розповів Станіслав Броневицький, начальник міського управління міліції, 42 рейди, які провели з 1 жовтня у Львові, зафіксували 46 порушень правил торгівлі алкогольними напоями. Найбільше випадків нічного продажу алкоголю виявили у Шевченківському, Сихівському, Личаківському та  Галицькому районах міста.

А головне – за останні два місяці, частково завдяки цій забороні, зменшилась кількість злочинів, скоєних у стані алкогольного сп’яніння. Саме тому в наступні кілька тижнів міліція продовжуватиме свої рейди і штрафуватиме нічних продавців. Останні, вочевидь, будуть захищатися рішенням суду, а кожен конкретний випадок, найімовірніше, вирішуватимуть у суді, оскільки в Ратуші і у підприємців різні переконання щодо призупиненої заборони.

До слова, аналогічні рішення заборони продажу в нічний час слідом за Львовом ухвалили Ужгород та Івано-Франківськ. Після низки бунтів в Івано-Франківську новацію вирішили призупинити. Вочевидь, Львову слід повчитися не тільки на своїх помилках, але й на чужих.

Цікаво, що 13 грудня у ВРУ зареєстрували проект Закону “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів у малих архітектурних формах). Тож незабаром власники МАФів боротимуться за право продавати алкоголь уже на державному рівні…

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.4067 / 4.09MB / SQL:{query_count}