Різдвяна акція у прозі

До імпрези  «Вихідні за півціни» долучиться вдвічі менше рестораторів, аніж торік. Частина  учасників не відчуває ані мотивації, ані підтримки своїх колег

До імпрези  «Вихідні за півціни» долучиться вдвічі менше рестораторів, аніж торік. Частина  учасників не відчуває ані мотивації, ані підтримки своїх колег

Після минулорічної акції “Вихідні у Львові за півціни” частина львівських готелів, ресторанів та розважальних закладів повторно не братиме в ній участі. Відтак гостям міста та самим львів’янам слід  уважно обирати заклад для посиденьок увечері на Миколая – учасники акції обіцяють позначити себе спеціальними вивісками. Нагадаємо, що у 2009 році на Святого Миколая частина міських підприємців поділила ціни у своїх прейскурантах на два.  Схожий проект успішно працює і користується неабияким попитом у туристів у Познані (Польща). Натомість, львівський досвід минулого року засвідчив, що не всі ресторатори ладні на один день знизити ціну, ба більше, завдяки добрій рекламі акції, багато кнайп заробили у цей день, працюючи за повну ціну. Відтак цього року значно менше туристів повірять у “різдвяні дива”…

– Ми не будемо цього року брати участь у акції, – розповідає “Пошті” Марк Зархін, голова Гільдії рестораторів Львова. – Причин є ціла низка, але головна – це, звичайно, відсутність мотивації. Минулого року акція була приурочена до того, що після пандемії грипу багато туристів боялися відвідувати Західну Україну. Львів такою акцією вирішив довести, що тут усі живі й раді бачити гостей.

Минулого року в перші дні після оголошення карантину відвідування закладів харчування впало на 90%, а в готелі за добу міг не поселитися жоден клієнт. За словами Марка Зархіна, ресторани вже звикли у листопаді та грудні бачити у себе менше відвідувачів, оскільки це період депресій. Ціни у львівських закладах харчування значно нижчі, аніж, до прикладу в Києві, тому немає нагальної причини їх занищувати. Окрім того, зазвичай до акції долучаються поважні заклади, а користуються цим – недобросовісні. З тих, хто минулого року поділив навпіл ціни у меню, тільки половина згодилася на таку ж щедрість цього року. Натомість у Ратуші не втрачають надію і   запевняють, що акція вдала і буде щорічною.

– Справді, цього року виявилось менше охочих знизити ціну, але не слід забувати, що проект розвивається, йому потрібен деякий час, – коментує “Пошті” Оксана Сидор, начальник управління культури Львівської міської ради. – У 2010 році ми організовуємо цю дію як жест гостинності й відкритості Львова.

Ще одним недоліком “Миколая за півціни” є те, що акцію організовано для гостей, але користають з неї здебільшого городяни. Згідно з минулорічним анкетуванням відвідувачів кнайпи, гостей  та львів’ян була однакова кількість. І якщо готелі потерпають від часткової незаповненості, то кнайпи на вихідних і без того наповнені. Тому знижувати ціни в цей період у закладах громадського харчування економічно абсолютно невигідно. Натомість готелі та гостели охоче йдуть на знижки. За словами пана Сергія, співвласника гостелу “Містерхостел”, цьогоріч вони вдруге підтримують міську ініціативу і не шкодують про це.

– Так, ми знову пообіцяли знизити ціну на 50% 19 грудня. Минулого року в нас були заповнені усі 40 місць, цього року сподіваємося на такий самий результат, – коментує пан Сергій.

До речі, акція “Вихідні у Львові за півціни” розпочинає цьогорічний туристичний сезон “Зима у Львові-2010”.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.7863 / 4.09MB / SQL:{query_count}