Двійка за проїзд

Вартість проїзду в львівських маршрутках вже з 13 вересня може зрости до двох гривень. Перевізники мотивують це значним подорожчанням пального та самих автобусів.

Марічка Ільїна
proizd.jpg

Чи стане комфортніше їздити машрутками після підвищення вартості проїзду - наразі сказати складно

 

Вартість проїзду в львівських маршрутках вже з 13 вересня може зрости до двох гривень. Перевізники мотивують це значним подорожчанням пального та самих автобусів. Вони запевняють, що наразі працюють у збиток, що новий тариф цілком обґрунтований, і наводять свої розрахунки. За словами Романа Лободи, голови Асоціації перевізників Львівщини, з часу останнього підвищення цін на перевезення вартість пального в сумі проїзду зросла до 42 %, зарплати - до 24 %, загальновиробничих витрат - до 17,4 % та амортизації - до 14,5%. Вплинули на тариф і подорожчання кредитів на автомобілі та ускладнення їх видачі.

Свої розрахунки львівські перевізники офіційно передали до міськради і їх розглядають органи виконавчого комітету. У Ратуші ще не можуть сказати, чи є нові тарифи обгрунтованими і чи точно  у вересні вар­тість перевезення зросте. За словами Сергія Бабака, директора департаменту житлового господарства міськ­ради, цифри, подані перевізниками, зараз допрацьовують в департаментах економічної політики, житлового господарства та інфраструктури. Відтак остаточний висновок зробить інспекція за цінами.

З підвищенням ціни перевізники обіцяють поліпшити якість перевезення. Цього від них вимагатимуть і посадовці.

- Висуваємо нові вимоги до керівників АТП: якщо водія на одному підприємстві звільнять за те, що він палив за кермом чи вмикав блатні пісні, то на інше АТП його вже не візьмуть, - сказав Сергій Бабак.

Нечіткою є і позиція міської ради щодо вивчення пасажиропотоків у місті. За словами Василя  Поповича, голови пос­тійної депутатської комісії транспорту і зв'язку  ЛМР, наразі міська влада не бачить потреби замовляти таке дослідження у спеціалізованих структур, оскільки депутати спільно з чиновниками проводили свій моніторинг і цього їм достатньо. Натомість міська рада вирішила впровадити систему  GPS-зв'язку і систему оплати електронними картками.

Зростання вартості проїзду в маршрутках - не єдиний сюрприз, який чекатиме львів'ян у вересні. Плату за проїзд також хочуть підвищити в електротранспорті.  Як зазначив Сергій Бабак, відповідні розрахунки  "Львівелектротранс" подасть за два тижні, але вже відомо, що не варто розраховувати на суму, меншу, ніж одна гривня.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.9473 / 4.08MB / SQL:{query_count}