Шанс для замку

Концесіонер відновить замок в Старому селі

Концесіонер відновить замок в Старому селі

Один із найбільших замків в Україні – замок у Старому селі – віддали у концесію на 49 років. Концесіонером стало ТОВ “Кріс”, генеральним директор якого є Михайло Риба – власник мережі “ДеМанджаро”. Вже за п’ять років новий управитель планує перетворити Старосільський замок у туристично-відпочинковий центр  та місце проведення фестивалів.

– 8 липня ми оголосили конкурс на концесіонера замку в Старому селі, – розповів “Пошті” Андрій Левик, заступник начальника управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА. – На жаль, був лише один претендент. Він і став переможцем конкурсу. Можливо, це пов’язано з тим, що вкладені у пам’ятку гроші повернуться не надто швидко.

Сьогодні замок у Старому селі, пам’ятка архітектури XVII століття, в аварійному стані. Концесіонер вже розробив план робіт на 2010 – 2015 рр. Згідно з ним, до 2012 р. планується вивести пам’ятку з аварійного стану, а до кінця 2015 р. – ввести об’єкт в експлуатацію.

– У 2011 р. концесіонер має розпочати підготовчий процес, тобто обгородити замок, вивезти сміття, підготувати усе для початку відповідних робіт. 2012 року він повинен вивести замок із аварійного стану, здійснити консервацію об’єкта, зміцнити фундаменти, підвести інженерні мережі, встановити водовідведення та каналізацію. У 2013 р. заплановано ввести в експлуатацію першу чергу реставрованого об’єкта – північно-західну вежу. А вже в 2014 – 2015 рр. підприємець продовжуватиме виконання робіт з реставрації та пристосування пам’ятки, а після їх завершення має ввести об’єкт в експлуатацію, – розповів Володимир Губицький, заступник голови Львівської ОДА.

За словами Андрія Левика, консервація об’єкта і відновлення однієї вежі обійдеться концесіонеру не меншу ніж у 10 млн грн.  Однак, перш ніж називати точні суми, новий управитель замку повинен провести детальні дослідження технічного стану пам’ятки. У планах Михайла Риби також якнайшвидше провести на території замку археологічні дослідження.

– Я не можу конкретно сказати, що там буде далі, але ми б хотіли, щоб був готель, хочемо відновити капличку, обов’язково будемо проводити мистецький фестиваль. Але спочатку проведемо археологічні розкопки, тоді можна буде точно сказати про подальші кроки, – зазначив під час підписання угоди Михайло Риба.

За словами новоспеченого концесіонера, він уже розпочав переговори  із дев’ятьма бізнесовими структурами, які готові допомагати із фінансуванням робіт у замку протягом принаймні трьох років. Він також додав, що для відвідувачів замок буде відкритий.

Нагадаємо, за цей рік це вже друга пам’ятка архітектури, яку Львівська ОДА віддала у концесію на 49 років. На початку року нового управителя названо палацу в Тартакові. А вже наступного року, ймовірно, у концесію віддадуть і Свірзький замок. За словами Андрія Левика, зараз керівництво ЛОДА веде переговори зі Спілкою архітекторів України, яка є орендарем замку і, можливо, ще до кінця цього року оголосять конкурс на концесію цієї пам’ятки архітектури. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.2643 / 4.09MB / SQL:{query_count}