Колапс на дорогах

Міськрада не має грошей на оплату роботи світлофорів?

Міськрада не має грошей на оплату роботи світлофорів?

Учора вранці світлофори на трьох перехрестях в центрі Львова без попередження вимкнули на декілька годин. Причина – міськрада не заплатила за електроенергію. Після того, як частину коштів перерахували на рахунки ВАТ “Львівобленерго”, роботу приладів відновили. Тимчасово не працювали світлофори на перехрестях: вул. Дорошенка – пр. Свободи, вул. Коперника – пр. Свободи та вул. Беринди – пр. Свободи.

На думку Андрія Мончака, заступника начальника управління інженерного господарства ЛМР, така ситуація дуже небезпечна для мешканців та особливо водіїв.

– Це може спричинити величезні затори та численні ДТП. Виникає велика небезпека для усіх учасників дорожнього руху, транспортний колапс. Раніше такі ситуації ми вирішували в робочому режимі. Світлофори вимкнули без попередження, –  зазначив Андрій Мончак.

Водночас, як пояснила “Пошті” Галина Єлєсєєнко, керівник відділу корпоративних зв’язків ВАТ “Львівобленерго”, міськраду про вимкнення попереджали.

– Електроенергія – це товар і, згідно з договором про його надання, ми маємо право вимикати за несплату. Ще 25 жовтня надіслали повідомлення про борг і можливе вимкнення об’єктів. Тоді сума боргу була 52 тисячі гривень, частину кош­тів сплатили. Однак нам досі винні 16,7 тис. грн. Ми вже вимикали світлофори, але їх самовільно вмикали заново. Щодо можливої небезпеки на дорогах, то за це відповідає керівництво міста та ДАІ. Нехай місто справно платить, а як ні, то нехай ставлять на перехрестях регулювальників, – резюмувала Галина Єлєсєєнко. 

У ДАІ ж спокійно ставляться до ситуації і запевняють – тимчасове вимкнення світлофорів до колапсу в місті призвести не може, адже це лише допоміжний засіб. Окрім світлофорів, є обов’язкові дорожні знаки. Та й Правил дорожнього руху поки ніхто не скасовував.

Варто зазначити, що в міськраді не вперше легковажать безпекою руху через брак фінансування. Зокрема, як уже писала “Пошта”, практично всі вулиці, які капітально ремонтували протягом 2009 – 2010 років, досі не здані в експлуатацію. На цих шляхах не встановлені всі необхідні дорожні знаки, не всюди проведено розмітку та не обладнано відповідних кишень для зупинок громадського транспорту. 

Софія Карпінська
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.5718 / 4.07MB / SQL:{query_count}