На пороховій бочці?

Попри заборону використовувати підвальні котельні, мешканці Львова досі отримують тепло з понад 40 таких об’єктів

Попри заборону використовувати підвальні котельні, мешканці Львова досі отримують тепло з понад 40 таких об’єктів. Тепловики запевняють: котельні, які відпрацювали по 40-50 років, цілком безпечні. Однак щороку на їх запуск потрібний окремий дозвіл Міністерства регіонального розвитку та будівництва України.

Згідно з чинним законодавством та новими будівельними нормами, що стосуються об’єктів газопостачання, з 2002 року заборонено будувати та експлуатувати котельні, які розташовані в підвалі будинку. Окрім цього, експлуатація вбудованих котелень зі старими котлами є неекономічною (низький коефіцієнт корисної дії) і недопустимою, оскільки котли працюють при навантаженні, нижчому від допустимого, що зазначено в технічній документації заводу-виробника. На практиці це означає, що є постійна загроза вибуху. Тож протягом 2002 – 2010 років у місті закрили 94 підвальні котельні, ще 13 реконструювали. А цього року, згідно з міською програмою ліквідації підвальних котелень, у Львові мали б успішно закрити останній такий об’єкт.

Водночас, як розповів “Пошті” Володимир Штейбарт, в.о. директора ЛМКП “Львівтеплоенерго”, наразі підприємство обслуговує 41 підвальну котельню, які обігрівають будинки переважно в центральній частині міста. Раніше підприємство обслуговувало більш як 90 таких котелень.

– Ми отримали дозвіл на запуск підвальних котелень у Міністерстві регіонального розвитку та будівництва України та в Держгірпромнагляді. Перед цим вони пройшли технічний огляд. Можу запевнити, що їх використання не небезпечніше, ніж використання автономного опалення. Котельні обладнані автоматичною системою безпеки, частина котелень має окремий персонал обслуги, а частина виведена на диспетчерську. Мешканці не приділяють стільки уваги експлуатації автономного опалення, скільки ми цим котельням. Врешті, вони вже відпрацювали 40-50 років і нічого не сталось. При правильній експлуатації небезпеки немає, – резюмував Володимир Штейбарт.

При цьому керівник “Львівтеплоенерго” визнає, що їх потрібно все ж ліквідовувати, та для цього потрібні значні кошти. Так, щоб закрити одну котельню та облаштувати натомість інше джерело тепла, потрібно 1,5-3,5 млн грн. Від 2007 року у Львові навіть діє відповідна міська програма. Вона фінансується частково з міського, а частково – з державного бюджету. Торік таким чином реконструювали 12 підвальних котелень. Цього року на ці цілі не виділили ні копійки. Хоча власне 2010 року мали б закрити останню підвальну котельню у Львові.

Водночас мешканцям Залізничного району турбуватись немає про що. Як запевнив “Пошту” Мирон Терех, директор ЛКП “Залізничтеплоенерго”, тут ліквідовано всі підвальні котельні, які були на балансі підприємства.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.3295 / 4.08MB / SQL:{query_count}