Гуртожитки для європейців

92 мільйони радості на завтра, але без даху на сьогодні

92 мільйони радості на завтра, але без даху на сьогодні

Майже шість тисяч вболівальників, які приїдуть на Євро-2012, житимуть у студент­ських гуртожитках. Львівські чиновники обіцяють - європейцям там буде зручно. Для цього гуртожитки вже з наступного року почнуть реконструювати.

Марічка Ільїна
gurtozytok.jpg

Так мають виглядати всі гуртожитки, що прийматимуть закордонних гостей. Зараз такою є кімната у гуртожитку для аспірантів ЛНУ ім. І. Франка на вул. Герцена

 

"Під час проведення Євро-2012 нам потрібні будуть шість тисяч місць у гуртожитках. Ми ініціюємо, щоб цього року почали проектні роботи. Всі необхідні кошти закладені в програмі, але поки що їх немає в державному бюджеті", - сказав у коментарі "Пошті" Олег Засадний, директор департаменту Євро-2012 Львівської міськради.

Міністерство освіти планує допомогти львівським вишам кругленькою сумою - виділити аж 92 мільйони гривень, щоб привести гуртожитки до звичних для європейців стандартів, адже більшість з них потребує не латання дір, а катіпального ремонту. Списку гуртожитків-щасливців поки що немає. Загалом їх має бути дев'ять. Кому перепадуть обіцяні мільйони з держбюджету, не знають навіть у міністерстві. Однак посадовці вже визначилися з ВНЗ, яким виділять гроші, - це дев'ять найбільших вищих шкіл Львова. А от ЛНУ ім. І. Франка пощастило найбільше - йому пообіцяли побудувати ще й новий гуртожиток, на що невдовзі перерахують 1,5 млн гривень. Загальна вартість новобудови, за попередніми підрахунками, становить 30 млн гривень.

Змінювати деякі львівські гуртожитки на краще почнуть уже з наступного року. Ініціатива високих чинів не може не тішити львівських спудеїв. Адже європейці поживуть в гуртожитках лише кілька днів, а потім новенькі кімнати залишаться для них. Але незважаючи на усю чарівність майбутньої кампанії, студенти починають непокоїтись, чи не спіткає їх доля донецьких спудеїв, яких  виселятимуть методом порушен­ня всіх можливих правил. Своєю чергою, аби уникнути паніки, внз запевняють, що репресій за місце під сонцем не буде.  

- Студентам нема чого хвилюватися, ремонтні роботи проводитимуть поетапно, даючи змогу проживати усім. Звичайно виникнуть незручності, але ми намагатимемось зменшити їх до мінімуму, - сказав "Пошті"  Володимир Крайов­ський, директор навчально-виробничої роботи Національного університету "Львівська політехніка". - Стосовно трьох тижнів, під час яких Україна прийматиме Євро-2012, тут простіше, бо це буде літній період, а студентів, які захочуть проживати в гуртожитках, на цей час переведуть в інші.

Чи стане реконструкція гуртожитків радістю для студентів, чи навпаки - перетвориться на проблему і пошук нового житла, частина спудеїв відчують уже наступного року. Поки що теперішнім учням випускних класів школи залишається мріяти про те, що вони житимуть у гуртожитках європейського класу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7771 / 4.09MB / SQL:{query_count}