Казав пан – кожух дам

Сьогодні у школи, дитсадки і лікарні Львова мають подати тепло

Сьогодні у школи, дитсадки і лікарні Львова мають подати тепло

Учора міський голова Львова Андрій Садовий  підписав розпорядження про початок опалювального сезону в школах, дитячих садках і лікарнях. Уже кілька днів температура у Львові коливається в межах 6 – 12 градусів тепла, а до кінця тижня прогнозують зниження до +2 – 9 градусів. Як наслідок, температурний режим дає підстави це зробити. Однак у ті школи та дитячі садочки, де температура у приміщеннях буде вищою за 18 градусів, тепло ще не подадуть.

– На понеділковій нараді ухвалили рішення розпочати обігрів закладів освіти та охорони здоров’я. Керівникам районів уже надано вказівку подати туди тепло. Водночас департамент житлово-комунального господарства готує проект розпорядження про початок опалювального сезону в місті загалом. Проте, коли це буде, під питанням, оскільки перемовини з ДК “Газ України” про виділення лімітів газу для Львова ще тривають, – розповів “Пошті” Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова. 

За словами Ганни Пищули, прес-секретаря ЛМКП “Львівтеплоенерго”, наразі тепло отримують лише дві установи – Будинок дитини на Комаринця, 2, й Обласна клінічна лікарня на вул. Чернігівській. Водночас у навчальні та медичні заклади, які не залежать від центрального опалення, тепло подали вже давно.

– У нас вже більше місяця опалюють лікарню, оскільки специфіка роботи така, що ми не можемо дозволити собі низької температури. Дітки не витримають такого. Наша лікарня давно подбала про те, щоб ні від кого не залежати. Тому навіть влітку, коли холодно, ми вмикаємо опалення. Гроші на оплату за газ нам виділяють стабільно, тож проблем немає, – каже Ольга Децин, завідувач відділення патологій недоношених немовлят Львівської обласної клінічної лікарні.

Увімкнули батареї і в дитячому садочку №32, що на вул. Коцюбинського. Як зазначила “Пошті” завідувач цього дошкільного закладу Євгенія Мовчан, тут встановили  автономне опалення, тож діти не мерзнуть. Щоправда, у Львові є лише 59 закладів освіти, які мають власні  котельні, ще 19 – мають пічне опалення, 8 перебувають у віданні різних відомств і не залежать від міста. Решта 175 установ чекають на розпорядження міського голови. Хоча неофіційно виховательки в дитсадках та вчителі молодших класів, попри заборони, використовують для обігріву приміщень електронагрівальні прилади. Батьки навіть готові платити за додаткову електроенергію, оскільки місто поставило чіткі ліміти споживання електроенергії.  

– Директори шкіл стежать за температурним режимом у приміщеннях. Він має відповідати санітарним нормам. У Шевченківському районі вже ввімкнули опалення в деяких школах і садках, що мають автономне опалення, – зазначила Надія Оксенчук, начальник управління освіти ЛМР.

Подібної політики дотримується і Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради, при цьому він зазначає, що особисто перевіряє температуру в приміщенні кожної лікарні, яку відвідує.

– Зараз температура не є критичною. У палатах у межах 20 градусів тепла, а в коридорах +17 – 18. Тобто, проблем немає. В операційному, пологовому залах потрібно підтримувати, згідно з нормою, 25 градусів тепла, однак для цього ми використовуємо додаткові засоби обігріву. Всі лікарні та поліклініки готові прийняти тепло. Наразі хворі не мерзнуть, – запевнив Володимир Зуб. 

Уже сьогодні у школах, дитсадках, лікарнях і поліклініках має потеплішати. Коли ж подадуть тепло у багатоквартирні будинки, під’єднані до централізованої системи опалення, посадовці не кажуть.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.2949 / 4.09MB / SQL:{query_count}