Десь – без води, десь – без тепла...

Іван Квик, начальник Державної житлово-комунальної інспекції у Львівській області, про підготовку будинків до опалювального сезону 2010 – 2011 рр. та значення людського чинника

Іван Квик, начальник Державної житлово-комунальної інспекції у Львівській області, про підготовку будинків до опалювального сезону 2010 – 2011 рр. та значення людського чинника

– 15 вересня усі комунальні підприємства мали бути готові подавати тепло, а будинки – приймати його. Яка ситуація у Львівській області?

– Станом на 16 вересня  наші інспектори перевірили всі підприємства, що надають житлово-комунальні послуги у Львівській області. Йдеться про 15 186 паспортів будинків, які подали для перевірки підприємства. При цьому в 7893 будинках ми побували і перевірили їх стан. Фактично перевірка відбувається у два етапи: спершу ми перевіряємо всю необхідну документацію, а потім – виконання самих  робіт. Вибираємо кілька будинків, які, якщо вірити паспортам, уже готові до опалювального сезону, і оглядаємо їх. Інспектор дивиться, чи справна водозапірна арматура, крани, клапани, чи є утеплення труб  у визначених місцях. Звертаємо увагу на вікна у під’їзді – вони повинні бути засклені, а також на двері, які мають бути цілими і щільно зачинятися. Обов’язково перевіряємо утеплення труб на горищах та справність дахів.

– Які порушення виявляли під час перевірки?

– Найбільш типові порушення: відсутня або пошкоджена ізоляція внутрібудинкових мереж;  замуленість або неналежний технічний стан ринв, жолобів або водостічних труб; неосвітлені  та підтоплені підвали тощо. Особливо нас занепокоїла ситуація у селищі Лапаївка. В 19 багатоповерхівок, де мешкає майже 900 абонентів, послуги водо- та теплопостачання надає приватна фірма, що немає на це ліцензії. Про цей випадок знають на всіх рівнях влади, однак проблему не вирішують. Якщо зимою станеться якась аварія, хто відповідатиме – не відомо! Абсурдна ситуація склалась у місті Турка: 28 багатоповерхових будинків не мають централізованого водопостачання через те, що збанкрутував водоканал. Мешканці викручуються хто як може: хто криницю викопав і качає воду на п’ятий поверх, хто свердловину зробив… Львів теж відзначився. Зокрема на  вул. Керамічній, 2, у будинку, який обслуговує  ТзОВ “Карпатбудсервіс”, одна сім’я готується до другої зими без тепла. Раніше будинок був під’єднаний до централізованого опалення,  та мешканці отримали дозвіл на від’єднання і облаштування автономного опалення без згоди мешканців однієї квартири.  Однак мешканці однієї квартири цього не зробили. Як наслідок – зимували без опалення. Є рішення суду, за яким “Карпатбудсервіс” зобов’язали відновити централізоване опалення, але підприємство його ігнорує.

Проблеми з підготовкою до опалювального сезону є і в інших містах області. Досі жодного акта готовності будинків до зими ми не підписали в Трускавці, хоча виїжджали туди тричі. Аналогічна ситуація у Жовкві, Турці, Новому Калинові, Соснівці.

– А як готується до опалювального сезону Львів?

– Щодо Львова, то наразі не підписані акти готовності у семи з 51 ЛКП: “Листопадове” “Сонячне”, “Затишне”, “Вулецьке”, “Нове”, № 503 та  “За Замком”.  Там були зауваження , які зараз виправляють. Однак найбільше проблем з будинками трьох військових БУ КЕВ м. Львова. Вони навіть не подали інформації про підготовку. Торік була така ж ситуація, ми зверталися у військову прокуратуру, однак реакції немає.

– Чи змінилось щось порівняно з минулим роком?

–Усе залежить від керівника комунального підприємства. ЛКП “Сигнівка” мене приємно здивувало, натомість Дрогобицьке БУ-1 абсолютно не виправило ситуацію: у будинках поламані двері, багато сміття у під’їздах, голі труби. Це при тому, що засоби в них майже однакові.

У Львові поміняли багато керівників ЛКП. Добре це чи погано, не знаю, але, якщо оцінити загальну картину підготовки до зими, то вона, на мою думку, є краща, ніж торік. Зрештою, мешканці почали цінувати свої гроші і слідкують за тим, щоб не були побиті вікна, зачинялися двері до під’їздів, у 80% будинків стоять лічильники тепла.

– Як можете вплинути на недобросовісні підприємства, які неналежно підготувалися до опалювального сезону?

– Ми подали всю інформацію у прокуратуру. Потрібно притягнути їх  до відповідальності за недбальство.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.8488 / 4.1MB / SQL:{query_count}