Трясовина з асфальту

Львівські дороги “тануть” від спеки

Львівські дороги “тануть” від спеки

Вантажівки, які підвозять будівельні матеріали для реконструкції злітної смуги на львівському летовищі, зруйнували дороги в с. Сокільники. Через тривалий спекотний період асфальт почав плавитися і деформуватися під великоваговим транспортом. Подібна проблема є майже на всіх шляхах  Львова і області.

Нагадаємо, що законодавство визначає норму – за температури +28 градусів Цельсія великогабаритному транспорту (понад 33 тонни) заборонено їздити дорогами державного значення.  Такий транспорт зупиняють  працівники ДАІ і на час спеки відправляють у спеціально відведенні місця, де машина має дочекатися зниження температури.  За дотриманням цієї норми стежать ДАІ та Служба автомобільних доріг у Львівській області. Щоправда, за словами Світлани Добровольської,  керівника прес-служби ДАІ області, штрафу за подібне порушення не передбачено. 

– На щастя, водії з розумінням ставляться до цієї норми, оскільки знають, що їм шляхами області ще їздити, і саме вони найбільше страждатимуть від зруйнованого дорожнього полотна. У міста вантажівкам взагалі заборонено в’їжджати, оскільки міські шляхи не розраховані  на транспорт такої ваги, про що твердять попереджувальні знаки на всіх в’їздах в місто, – запевнила Світлана Добровольська.

Служба автомобільних доріг у Львівській області, своєю чергою, на час спеки  запровадила  пересувні пости, які слідкують за тим, щоб обласні шляхи не постраждали. Якщо за дорогами державного значення ще стежать, то найбільше від спеки страждають дороги місцевого значення, за яким слідкують менш прискіпливо. Особливо це стосується тих шляхів, які ведуть до єврооб’єктів.

– Зараз у нас є величезні пошкодження  місцевої дороги в селі Сокільники. Нею їздять вантажівки, які возять будматеріали на реконструкцію злітної смуги аеропорту. Звичайно, ми  розуміємо, що триває будівельний сезон і об’єкт треба підготувати до Євро-2012, тому заборонити рух ми не можемо. Наразі ми латаємо дороги власними силами, однак, ймовірно, звертатимемося по допомогу і до підрядника, – розповів “Пошті”  Петро Шпитак, начальник служби автомобільних доріг у Львівській області.

Своєю чергою, у Ратуші запевняють, що за кілька років проблем з асфальтом, який плавиться на сонці, поменшає. Адже нині при реконструкції доріг використовують  технології, які роблять дорожнє полотно стійкішим до навантажень під час спеки.

–  Ми застосовуємо асфальт та модифікований бітум, стійкіший до високих температур. В основу даємо кубоподібний щебінь, який при натиску утворює своєрідний каркас і не дозволяє камінцям “вилазити” назовні як це буває зі звичайним щебенем. Така дорога значно витриваліша і довше експлуатується, – запевнив “Пошту” Олександр Добоні, представник  турецької фірми “Онур”, яка зараз ремонтує вул. Стрийську.

Марта Сподарик

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.1414 / 4.08MB / SQL:{query_count}