Таксистів-нелегалів усунуть з доріг

Таксисти без документів на українських дорогах невдовзі зникнуть

Таксисти без документів на українських дорогах невдовзі зникнуть. Однак станеться це не раніше 1 січня наступного року. Міністерство транспорту і зв’язку ініціює підвищення штрафів за використання автомобілів як таксі без наявності на те дозвільних документів у 16,7 раза до 8,5 тис. гривень.

Про це йде мова в розробленому Мінтрансзв’язку законопроекті, яким пропонують внести зміни до Закону “Про автомобільний транспорт”, передають Українські новини.

Законопроект припускає встановлення штрафу для водіїв за надання послуг з перевезення пасажирів і їх багажу в індивідуальному порядку без оформлення документів у розмірі 500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (8500 гривень). Сьогодні розмір штрафу становить 30 неоподатковуваних мінімумів (510 гривень). Для того, щоб займатися таксомоторною діяльністю в приватному порядку, нині треба отримати ліцензійну карту.

У законопроекті також пропонують підвищити штраф за посадку пасажирів на стоянці таксі водіями, які незаконно займаються перевезенням клієнтів, з 30 неоподатковуваних мінімумів до 200 мінімумів (3400 гривень).

Крім того, окремим абзацом в законопроекті вводиться відповідальність водіїв легкових автомобілів за перевезення пасажирів на замовлення без укладання письмового договору: штраф за таке порушення дорівнює 1 тис. неоподатковуваних мінімумів (17 тис. гривень). Законопроектом передбачається, що у разі ухвалення його Верховною Радою він вступить в силу з 1 січня 2011 року. Раніше повідомлялося, що Мінтрансзв’язку ініціює підвищення штрафів за відсутність тахографів на автомобілях міжнародних перевізників у 12,5 раза до 8,5 тис. гривень.

Надія Іваськевич

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3008 / 3.97MB / SQL:{query_count}