Різнобарвні “вроки”

Клаптиковим фарбуванням фасадів у Львові, нікого не здивуєш

Клаптиковим фарбуванням фасадів у Львові, на жаль, нікого не здивуєш. Будинки в історичній частині міста інколи “розквітають” абсолютно несподіваними кольорами. Щобільше, часто власники приміщень у будинку ремонтують не весь фасад, а лише його частину, де є їхній магазин чи помешкання. Як результат – кам’яниці стають схожі на дитячі розмальовки – з одного боку один колір, а з другого – зовсім інший.

Ще однією такою аляпуватою “розмальовкою” може стати будинок на площі Коліївщини, де розташована “Лабораторія паранормальних явищ”. Уже кілька років будівля дивує всіх насичено синім кольором, у який пофарбували перший поверх. Цього року там почали реставрацію фасаду. Після неї весь будинок набуде зеленкуватого кольору, однак, здається, синій клаптик, перефарбовувати не мають наміру. За словами Лілії Онищенко, начальника управління охорони історичного середовища Львівської міськради, реставрацію роблять за кошти приватного підприємця і мешканців будинку.

– Власники лабораторії проти, щоб робітники замалювали синій колір. Але якщо вони чинитимуть перешкоди реставраційним роботам, ми проситимемо допомоги у правоохоронців, – стверджує пані Онищенко.

Подейкують, що робітники побоюються замальовувати весь фасад, оскільки не хочуть суперечити працівникам лабораторії, яка має щось спільне з “паранормальним”. Водночас, за словами Лілії Онищенко, попри роки боротьби з клаптиковим малюванням, повністю викорінити це явище все ж не вдається.

–  Паспорти фасадів опра­цьовують майже всі, хто робить якісь роботи на будинку. Але часто, опрацювавши паспорт, власники не дотримуються проекту і технології ведення робіт. Найбільша проблема з інвесторами на першому поверсі, які хочуть зробити приміщення і здати його в оренду. Їм байдуже до зов­нішнього вигляду будівлі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.4225 / 4.07MB / SQL:{query_count}