Відновлені гробівці

На Личаківському цвинтарі проводять реставрацію та відновлюють благоустрій відомих історичних поховань.

На Личаківському цвинтарі проводять реставрацію та відновлюють благоустрій відомих історичних поховань.

На сьогодні вже відновлено гробницю математика, професора Степана Банаха, польської письменниці, перекладачки, громадської діячки Марії Конопніцької, поета, представника “Молодої музи” Петра Карманського, архітектора-будівничого, автора проекту Театру опери та балету у Львові Зигмунда Горголевського, а також родин Гелени Фреунд, Гноїнських та Желязовських. Сума вкладених коштів становить 17 тис. 800 грн. Роботи виконували за кошти музею, які надійшли за вхідні квитки та поховання.

Водночас, у рамках українсько-польської співпраці цього року на Личаківському цвинтарі відреставрують ще шість надгробків на могилах Кароля Мікули (учня Фридерика Шопена, директора консерваторії Галицького музичного товариства та засновника львівської фортепіанної школи), сестер Облочинських (дружини винахідника гасової лампи Яна Зага Дороти та її сестри Герміни), Олексія Палюха (управителя “Народного дому”), Францішека Смольки (глави австрійського парламенту), Гартмана Вітвера (скульптора, автора скульптур-фонтанів на площі Ринок) та Дениса Зубрицького (історика, автора праці “Хроніка міста Львова”). На це міністерство культури та національної спадщини Польщі виділило 400 тис. злотих (трохи більше 1 млн грн).

Нагадаємо, польське міністерство фінансує відновлення гробівців на Личакові вже третій рік поспіль. Зокрема торік, саме за гроші поляків відреставрували надгробок українського поета Маркіяна Шашкевича.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.3354 / 4.06MB / SQL:{query_count}