Наступного тижня міська рада візьметься за ремонт площі Осмомила – на розв’язці вул. Гонти – Хмельницького – Городоцька. Про трамвайні маршрути №6, 4, 7 у класичному вигляді доведеться забути на ціле літо. Цей об’єкт буде першим у списку цьогорічних капітальних ремонтів доріг. Робитиме його одне з найбільш добросовісних шляхоремонтних підприємств Львова. Таким чином міська влада сподівається на хороший почин...

– Тендер проводився торік, і переможцем визначили ВАТ ЛСБМУ-1, яке ремонтувало вулиці Підвальну та Гонти. Ця фірма показала себе з найкращого боку і заслуговує довіри, – переконаний Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова.

Водночас він додає, що ділянка є дуже складною через велику кількість магістральних мереж, стик трамвайних маршрутів, а також підпору на вул. Гонти. Вартість реконструкції сягне майже 11 млн грн. Триватиме ремонт, за попередніми підрахунками, три місяці.

– Доведеться перекладати магістральний водопровід, робити переврізки будинків, окрім цього, буде дуже багато ручної роботи з коліями. Подібне ми мали на вул. Чупринки – тоді шість зварювальників працювали по десять годин протягом 20 днів! Також ми будемо робити частину вул. Б. Хмельницького, до кінотеатру, і вул. І. Гонти до театру, – розповів Ігор Булик, директор ВАТ ЛСБМУ-1.

Попередньо вул. Гонти планували розширити для проїзду автівок з боку бетонної підпори, але для цього потрібно було зрізати ріг одного з житлових будинків. Однак, за словами Ігоря Булика, міська рада не змогла виселити всіх мешканців із цього будинку, тож його не займатимуть, а просто поміняють підпору.

Реконструкція цієї розв’язки є продовженням комплексних ремонтів Гонти – Підвальної та пл. Торгової – Осмомисла. Щоправда, якщо до реконструкції першого об’єкта жодних претензій не було, то пл. Торгова – Осмомисла була найскандальнішим об’єктом 2008 – 2009 років. Олег Бас, член постійної депутатської комісії інженерного господарства, транспорту та зв'язку запевняє: зараз УКБ готує матеріали, щоб висловити претензії підрядникові, оскільки не минуло й року, а на дорожньому полотні вже видно просідання. І це незважаючи на те, що ДП “Константа-Захід”, яке ремонтувало пл. Торгову – Осмомисла, давало десятирічну гарантію на виконані роботи.

Щоправда, ці претензії навряд чи зашкодять фірмі, яка має особливі привілеї у нашому місті. Адже про її роботу турбувався особисто Олег Синютка – фірмі допомагали завершити об'єкт усі можливі субпідрядні організації міста. Ба більше, УКБ сплатило підприємству за ремонт пл. Торгової – Осмомисла понад 10 млн грн (!) за виконані роботи, при тому, що на той час перед багатьма добросовісними підрядниками були значні борги. Крім того, фірма здобула ще й славу. Бо тільки їй стало снаги під носом у юридичного відділу УКБ відсудити собі понад 2 млн грн, недоплачених за площу Торгову, та подати позов проти управління ще на 1,3 млн грн.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.4017 / 4.07MB / SQL:{query_count}