Велика вода під порогом

Через інтенсивні опади протягом двох діб підтопило Закарпатську, Львівську та Івано-Франківську області.

Через інтенсивні опади протягом двох минулих діб підтопило Закарпатську, Львівську та Івано-Франківську області.

Вже зараз у нашому краї випало півтора місячної норми опадів. За прогнозами синоптиків, дощі і грози триватимуть щонайменше два тижні.

Станом на вчорашній ранок у Львівській області підтопило 33 підвальні приміщення житлових будинків, 9 присадибних ділянок у м. Городку, 140 га сільськогосподарських угідь у Мостиському районі. Крім того, вода пошкодила автомобільний міст на дорозі місцевого значення через потічок та пішохідний міст через річку Вирва у м. Добромилі Старосамбірського району. На трьох ділянках зруйновано близько 500 м берегів річки Вирви, що загрожує руйнуванням господарських будівель поблизу. У Городоцькому районі Львівської області рівень води в річці Дністер піднявся на 7 метрів.

Водночас, як запевнив Павло Василенко, керівник прес-центру ГУ МНС у Львівській області, наразі класичної повені на Львівщині немає. Є так званий дощовий паводок – коли велика кількість опадів провокує підняття рівня води в річках. Однак для попередження надзвичайної ситуації організовані гідропости, з яких фахівці спостерігають за рівнем води і відреагують, якщо щось зміниться.

– Звичайно, зриває невеликі місточки на річках, підтоплює підвали, де несправна меліоративна система, але поки що все в межах норми. В основному підтоплення є в передгірських районах, де сходить додаткова вода з гір, – запевняє Павло Василенко.

Водночас Михайло Блавацький, депутат Львівської обласної ради, голова комісії із вивчення і використання коштів, виділених на ліквідацію наслідків повені
23 – 27 липня 2008 року, запевняє: навіть такий невеликий паводок може принести значну шкоду. Основною причиною він називає те, що із 272 млн грн, наданих державою на ліквідацію наслідків паводку та реалізацію протипаводкових заходів у 2008 році, 150 млн грн використали неефективно.

– Ми чотири рази пропонували заслухати на сесії облради, однак нас проігнорували. А зараз невелика вода змиває великі гроші. Зокрема, змило міст в Добромилі, на який витрачено майже 500 тисяч гривень! – наголошує Михайло Блавацький.

Він додав, що поінформував про це очільника ОДА Василя Горбаля і сподівається на його реакцію.

Як запевнили “Пошту” в Львівському гідрометеоцентрі, до вихідних дощі і грози на Львівщині точно не припиняться. Щобільше, за попередніми прогнозами, така погода утримається протягом двох тижнів…

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.4556 / 4.07MB / SQL:{query_count}