Дах для прокуратури

Обласний "храм законності" реставрують

Обласний “храм законності” реставрують

До кінця року будівля обласної прокуратури, що на проспекті Шевченка, 17 - 19, має бути з новими вікнами та фактично з новим дахом. 2009 року на реставрацію цієї пам'ятки архітектури витратили понад півтора мільйона гривень.

- Сьогодні триває реставрація даху будівлі. Підрядники знімають стару черепицю, яка вже своє відслужила, і кладуть новий дах із натурального каменю. Загалом на ці роботи передбачено один мільйон 360 тисяч грн, - розповів "Пошті" Володимир Карп'як, заступник начальника управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації.

Якщо обласні чиновники цього року турбувалися про дах прокуратури, то міські подбали про її вікна. На заміну старих вікон з міського бюджету виділили 277 тисяч гривень. Щоправда, частину виділених коштів витратять на те, щоб виправити старі помилки. Нагадаємо, три роки тому, на початку 2007 року, посадовці обласного управління капітального будівництва, усупереч усім нормам законодавства про збереження історико­архітектурної спадщини, замінили частину вікон пам'ятки... на пластикові. Відбулося це, як і варто було сподіватися, без жодної проектної документації. Під удар тоді потрапили не лише обласні чиновники від будівництва, але й правоохоронці. Адже ті, хто мав би пильнувати дотримання пам'яткоохоронного законодавства, самі опинилися в епіцентрі скандалу. Після гучних публічних обговорень правоохоронці таки пообіцяли, що демонтують пластикові вікна і поставлять дерев'яні.

Як запевняють обласні та міські чиновники УКБ, на цьому "наведення марафету" на будівлі прокуратури не завершиться. Наступного року з обласного бюджету обіцяють виділити гроші на продовження робіт на даху, а з міського - на впорядкування фасаду.

Нагадаємо, будинок прокуратури Львівської області, що на проспекті Шевченка, 17 - 19, є пам'яткою архітектури ХХ століття. Це колишнє приміщення Торговопромислової палати, яка була тут до 1939 року. Будівлю справедливо вважають однією з окрас центральної частини Львова. Будова в стилі модерн вирізняється добре продуманою планувальною структурою в поєднанні з об'ємно­просторовим вирішенням та застосуванням мистецьких елементів в оздобленні фасаду та інтер'єрів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.4113 / 4.08MB / SQL:{query_count}