Не забудьте про техогляд

Процедуру варто пройти до 15 грудня, бо інакше вас оштрафують на суму від 340 до 425 гривень

Процедуру варто пройти до 15 грудня, бо інакше вас оштрафують на суму від 340 до 425 гривень

Водії Львова та Львівщини не квапляться проходити технічний огляд транспортних засобів і традиційно зволікають до останнього. Проведення державного техогляду у 2009му закінчується 15 грудня (розпочався він ще 15 січня). Відтак, у власників автівок, які мають пройти цю процедуру, залишилося вже не так багато часу - менше двох місяців. Якщо власник автомобіля цього не зробить вчасно, то, згідно з ч. 1 ст. 121 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення", його оштрафують. "У разі відсутності талона про проходження техогляду власник транспортного засобу повинен сплатити штраф у розмірі від 340 до 425 грн", - акцентує "Пошті" керівник пресцентру ДАІ м. Льво­ва Людмила Ліб.

"Сьогодні у Львові техогляд пройшли 65% автомобілів. Наразі маємо певне затишшя, але в останній місяць водії, звісно, активізуються й буде велике навантаження. Зараз, коли немає жодних черг, вони чомусь відтягують цю процедуру. Закликаємо львівських водіїв бути активнішими й пройти техогляд заздалегідь", - зазначив "Пошті" Руслан Фургало, начальник відділення державної автомобільнотехнічної інспекції ДАІ м. Львова. Принагідно співрозмовник зазначає телефон, за яким можна звертатися за довідковою інформацією щодо проходження техогляду, - 2384342.

У Державтоінспекції міста нас запевнили, що стовідсотково виконують розпорядження міністра МВС Юрія Луценка, згідно з яким ДАІ зобов'язана проводити згадану процедуру шість днів на тиждень (а не чотири), зокрема і в суботу, та не менше як 4 години на добу. "Пройти техогляд можна у робочі дні - з 14.00 до 18.00, а в суботу - з 09.00 до 13.00", - додає Руслан Фургало.

"Для проведення техогляду транспортний засіб подається власником або уповноваженою ним особою до підрозділу ДАІ за місцем постійної або тимчасової реєстрації засобу для проведення техогляду в справному та укомплектованому стані. Авто має бути оснащено аптечкою відповідного типу, знаком аварійної зупинки або миготливим червоним ліхтарем та вогнегасником. Серед необхідних документів: паспорт громадянина України; протокол перевірки технічного стану, виданий уповноваженим суб'єктом господарювання не раніше як за 45 діб до дати проведення техогляду (таких суб'єктів господарювання у Львові 16); реєстраційні та інші документи, що підтверджують право використання зазначеного транспортного засобу; посвідчення водія, що дає право керувати транспортним засобом відповідної категорії, та талон до нього; медична довідка щодо придатності водія до керування відповідної категорії; поліс обов'язкового страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів або документ, що підтверджує право на звільнення від страхування; квитанція про сплату податку з власників транспортних засобів або документ, що підтверджує право власника засобу на пільги із сплати такого податку; квитанція про сплату послуг за проведення техогляду (на розрахунковий рахунок № 35229001000567, сума 58,50 грн). По завершенні всіх процедур працівник ДАІ видає талон з позначкою про проходження наступного техогляду", - каже Людмила Ліб.

Принагідно співрозмовниця пригадує власникам авто, чий залізний кінь вийшов з технічного ладу, про процедуру списання. Зокрема, варто письмово звернутися до реєстраційних відділів ДАІ, аби машину зняли з реєстрації.

Суб'єктивний погляд

Олег Романюк,
начальник відділу автомобільнотехнічної інспекції УДАІ у Львівській області:

- Цього року на Львівщині підлягають техогляду 190 тисяч транспортних засобів (усього ж у регіоні зареєстровано їх близько 350 тис. одиниць). За 9 місяців поточного року в регіоні техогляд пройшли 59,6% автомобілів. Звісно, це мало. Можливо, це тому, що вимоги проведення техогляду цьогоріч стали жорсткішими. Водіям Львівщини варто активізуватися й пройти цю процедуру, бо до її завершення залишилося вже не так багато часу. Відкладати на останній момент не варто, бо потім можуть бути черги. Зараз їх немає. Всі відділення ДАІ забезпечені талонами техогляду. В області є 58 уповноважених суб'єктів господарювання, які мають право видавати протокол перевірки технічного стану. Тих водіїв, які вчасно не пройдуть техогляд, будуть штрафувати. Окрім цього, такі шофери не мають права керувати автомобілем, отож їх авто має шанс потрапити на арештмайданчик. Щодо розпорядження міністра МВС про шестиденний прийом і не менше як 4 години на добу, то загалом на Львівщині його виконуємо. Щоправда, було два випадки, що це не було дотримано, за що було притягнуто винних до дисциплінарної відповідальності.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.3462 / 4.11MB / SQL:{query_count}