Хмародер у пісочниці

Ще один дитячий майданчик у центрі Львова може зникнути. Замість обіцяного центру дитячого дозвілля, міський депутат хоче побудувати там житлову шестиповерхівку

Ще один дитячий майданчик у центрі Львова може зникнути. Замість обіцяного центру дитячого дозвілля, міський депутат хоче побудувати там житлову шестиповерхівку

Нині ділянка на вулиці Лисенка, 14, - зелена оаза для дітей. Огороджений довоєнним муром майданчик повністю вкритий травою, там є кілька гойдалок, пісочниця, каруселі та лавочки. Потрапити до нього можна через браму, яку щоночі замикають, аби убезпечити дитячу територію від безпритульних, п'яниць, наркоманів та інших непроханих гостей. Завдяки старанням місцевих мешканців майданчик площею близько 1800 кв. м - чистий та охайний. Тут бавляться діти не лише з довколишніх вулиць Лисенка, Короленка, Просвіти, Заньковецької, Личаківської, а й вихованці школи­інтернату № 103, інтернату глухонімих дітей, лікарні ОхМатДит.

Та раптом на дошці оголошень ЛКП з'явилося повідомлення про громадські слухання щодо проекту будівництва шестиповерхового житлового будинку на ділянці на вул. Лисенка, 14.

- Громадські слухання мали відбутися 17 серпня, але їх перенесли, хоча нової дати в оголошенні не вказали. Я зайшов на сайт міської ради, і виявилося, що наш майданчик вже кілька років в оренді, що на його місці скоро буде шестиповерхівка, а громадські слухання вже отот - 4 вересня. Тоді я від імені мешканців вулиці написав колективну скаргу та почав збирати підписи проти будівництва. Крім того, розмістив усю інформацію, зокрема й проект новобудови, на дверях магазину, щоб люди самі побачили, як наш майданчик хочуть забрати. Тоді одразу зібрав 126 підписів, а зараз їх значно більше, - розповів "Пошті" Віктор Штанько, доцент кафедри інформаційних систем у менеджменті ЛНУ ім. Івана Франка, мешканець вул. Лисенка, 14б.

Ще 2005 року міська рада віддала ділянку на Лисенка, 14, в оренду ПП "Компанія Горган". Тоді, згідно з ухвалою № 2906 від 08.12.2005, міськрада затвердила проект відведення земельних ділянок для будівництва та влаштування центру дитячого дозвілля та відпочинку (!). Про житловий будинок взагалі не йшлося! Сучасний же проект новобудови передбачає шестиповерховий житловий будинок на 36 квартир, підземний паркінг на 20 місць, нежитлові комерційні приміщення, а також центр дитячого дозвілля та... новий дитячий майданчик.

Мешканці вулиці Лисенка обурені: навіщо створювати новий майданчик, якщо той, що є, повністю задовольняє їх потреби.

- Біля Порохової вежі також є майданчик, але там багато людей, дорога близько, страшно онуку на крок відпустити. Тому ми ходимо сюди. Тут тихо, спокій, трава, мури захищають від вулиці. Якщо цей майданчик забудують, то тоді хіба на Кайзервальд ходити, але це далеко, - розповів "Пошті" пан Юрій, мешканець вул. Винниченка, 26, який прийшов на майданчик з онукою.

Попри передбачений у проекті новобудови дитячий центр, Юрій Кардашевський, депутат Львівської міської ради, голова постійної комісії молодіжної політики, спорту та оздоровлення ЛМР, цілком підтримує мешканців:

- Я проти будьякого будівництва на місці дитячих та спортивних майданчиків. Ми уже маємо прикрий досвід із майданчиками на вулицях Краківській, 4, та Вороного, 4. В обох випадках підприємці обіцяли включити в свої проекти добре обладнані дитячі майданчики, але тепер за першою адресою розташований готель, а за другою - закритий майданчик, куди батьки з дітьми взагалі не можуть потрапити.

Більше того, надаючи ділянку в оренду, міські обранці якось зовсім забули, що майданчик на вул. Лисенка, 14, є одним із тих, які має бути обов'язково збережено у Львові. Адже, згідно з ухвалою № 1060 Львівської міської ради "Про розміщення дитячих та спортивних майданчиків на території м. Львова" від 12.02.2004 (пункт 1, додаток 3), він належить до "недоторканних" у місті...

Цікаве й інше. Намагаючись поспілкуватися з представниками ПП "Компанія Горган", "Пошта" наштовхнулася не неочікуваний спротив. По­перше, за адресою на Дорошенка, 6, де зареєстрована ця фірма, її офісу не виявилося. У будинку за адресою вул. Дорошенка, 68, розташовані лише дві установи - НДІ "Проектреконструкція" та ПГО ТАМП "Львівархпроект", про ПП "Компанія Горган" там ніколи не чули.

По­друге, головний архітектор проекту Євген Воронич відмовився давати будьякі коментарі і зазначив, що інвестори навряд чи будуть задоволені тим, що газета писатиме про це будівництво. Своєю чергою, Андрій Саєнко, який представився на громадських слуханнях засновником ПП "Компанія Горган", доволі плутано намагався запевнити "Пошту", що будинок буде, але проект перероблять, щоб задовольнити інтереси мешканців. Коли ж журналістка запитала, звідки у проекті взагалі виник житловий будинок, якщо землю виділяли для центру дитячого дозвілля та відпочинку, пан Андрій просто відмовився говорити і поклав слухавку.

Подейкують, що інтереси ПП "Компанія Горган" лобіює депутат Львівської міської ради. За офіційною інформацією ЛМР, посаду директора ПП "Компанія Горган" на момент обрання його депутатом обіймав Василь Павлюк, депутат від ВО „Свобода". Та на запитання "Пошти" він емоційно заявив, що він залишив роботу у цій компанії до того, як стати депутатом міської ради і більше нічого про неї не знає...

Попри це, за достовірною інформацією "Пошти", Василь Павлюк був не лише директором, а й власником ПП "Компанія Горган" і в часи свого депутатства. Щоправда, близько року тому він відступив фірму колезі й однофамільцю - також депутатові Львівської міської ради від ВО "Свобода" Степанові Павлюку. А нинішнім керівником ПП "Компанія Горган" є Анастасія Павлюк, донька Степана Павлюка...

Досягти компромісу між мешканцями вул. Лисенка та інвестором на громадських слуханнях наразі не вдалося. Тож питання залишається відкритим.

Наступного тижня суперечливі моменти проекту розглядатиме погоджувальна рада, до якої увійдуть представники профільних управлінь ЛМР, депутатських комісій та мешканці вул. Лисенка.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7036 / 4.14MB / SQL:{query_count}