Мистецтво «В ім’я людини»

У Львівському палаці мистецтв відкрили виставку до 80-річчя Любомира Медвідя

У вівторок, 22 червня у Львівському палаці мистецтв сьогодні урочисто відкрили виставку Ad hominem, присвячену 80-річчю від дня народження лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка, академіка Любомира Медвідя. У межах проєкту експонують його малярські роботи та скульптури Василя Ярича.
Твори демонструють погляд авторів на сучасний світ та людину в ньому. У перекладі з латинської Ad hominem перекладається як «В ім’я людини» або «Заради людини».
Цей виставковий проєкт є продовженням серії робіт Любомира Медвідя («Ремінісценції», «Парад парабол», «Генезис» - 1990-2021 рр.), які інспіровані сенсом притчі про Блудного сина.
«Це масштабний мистецький проєкт. Загалом на цій виставці представлено понад 30 творів моїх та понад 30 робіт – Василя Ярича», – розповів Любомир Медвідь.
Привітати авторів із мистецькою подією завітала голова Львівської обласної ради Ірина Гримак. «Кажуть, якщо ти живеш у Львові, ти повинен не лише читати, слухати, здобувати інформацію, а й розповідати про тих метрів мистецтва, які представляють сьогодні українську і львівську художню школу, – наголосила вона. – Вітаю авторів із відкриттям цієї величної виставки. Ваша творчість нас всіх збагачує і надихає, розповідаючи про людину, про її страждання і прагнення. Упевнена, виставка стане знаковою і не залишить байдужими її відвідувачів».


Любомир Медвідь – український маляр, художник України, академік Національної академії мистецтв України, кавалер ордену князя Ярослава Мудрого IV та V ступенів, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка. Народився 10 липня 1941 року у селі Варяж, Сокальського району Львівської області. У 1965 році закінчив Львівський інститут прикладного і декоративного мистецтва за спеціальністю «Художня кераміка». Творча діяльність митця органічно пов’язана з науково-педагогічною діяльністю, яка плідно розвивається впродовж 30 років у Львівській національній академії мистецтв. Він є автором численних публікацій, підготував численну плеяду молодих живописців, активно і творчо працює над створенням навчально-методичної літератури. Як художник розписав ряд церков, окремі роботи знаходяться і в соборі Святого Юра. Мав персональні виставки у Львові, Торонто, Нью-Йорку, Чикаго, Битові, Варшаві тощо. Картини Любомира Медвідя зберігаються у музеях Львова, Хмельницька, Запоріжжя, у картинних галереях та закордоном.
Василь Ярич – відомий український скульптор. Народився 1951 року в селі Велике Тур’я, що біля Долини на Івано-Франківщині. Мистецьку освіту здобув у Львові, на відділі монументальної скульптури Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва. З 1989 року член Національної спілки художників України. Скульптури Василя Ярича – портретні зображення, однофігурні чи багатофігурні композиції, реалізовані в різних матеріалах: теракота, бронза, камінь, дерево, тощо. Серед основних творів: пам’ятники – Михайлові Грушевському (1990; перший встановлений пам’ятник Грушевському в Україні) та монумент «Борцям за Українську державу» у місті Долина, «Просвіті» (1993) і Данилові Галицькому (2001) у Львові. А також серія «Блудний син» (2001), меморіальний комплекс «Борцям за волю України» (Стрий, 2005).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6155 / 3.99MB / SQL:{query_count}