«Вітаю тебе, Україно!»

У Львові діятиме унікальний мобільний музей особистих речей святого Папи Івана Павла ІІ, а також декілька банерних виставок, присвячених 20-річчю його візиту в Україну

Триває тиждень відзначення 20-річчя візиту святого Івана Павла ІІ до Львова. Особливим нагадуванням про його особу і місію буде діяльність мобільного музею «Дім св. Йоана Павла ІІ». Він мандруватиме різними куточками міста, тож всі охочі зможуть побачити особисті речі Святішого Отця. Експонати представляє особистий секретар Папи архиєпископ Мечислав Мокшицький.
Серед експонатів цього музею можна буде побачити:
– сутану (рясу) – священничий одяг, який Папа носив на щодень;
– літургійний одяг, який він надягав для звершення Євхаристії;
– ціпок, на який Святіший Отець спирався в останні роки життя;
– чашу і дискос, на яких звершував Євхаристію;
– єпископський перстень – символ заручин із Церквою;
– перову ручку, якою Папа писав проповіді та послання, а також підставку під папір;
– оригінал незавершеного листа зі словами «Шановна Пані», що символічно можна вважати зверненням до кожного з нас;
– предмети кухонного вжитку та багато іншого.
На думку організаторів, назва мобільного музею «Дім св. Йоана Павла ІІ» вказує на те, що можна близько пізнати особу і навчання Папи, та скеровує до Дому з такою самою назвою, створеного для вшанування місць Євхаристій, які Папа звершив на іподромі, розташованому неподалік (вул. Стрийська, 6). Дві папські літургії відбулися 26 червня (у латинському обряді) та 27 червня (у візантійському) і зібрали більш ніж півтора мільйона людей.

«Мета Дому – продовжувати місію свого Покровителя, реалізуючи такі важливі аспекти його навчання: євангелізацію (постійна катехизація дорослих); освітнє служіння для сімей і дітей (Центр «Традиція»); мистецтво (Театр «Еммануїл» ім. Кароля Войтили); терапевтичне і благодійне служіння, турбота про літніх людей, зокрема через Університет третього віку тощо. Важливою є повчальна частина: фрагменти текстів святого Івана Павла ІІ, які можна взяти зі собою. Записи в Книзі відвідувачів згодом будуть опубліковані», – кажуть організатори.
Музей, розміщений у причепі МАN, має довжину 13 метрів і є мобільним, бо мандруватиме дорогою візиту Папи у Львові:
– 25 червня, 11.00 – 21.00 – пл. Катедральна, відкриття виставки;
– 26 червня, 10.00 – 20.00 – вул. Стрийська, 6, Дім св. Йоана Павла ІІ;
– 27 червня, 09.00 – 15.00 – пл. Івана Павла ІІ (Сихів), храм Різдва Пресвятої Богородиці;
– 27 червня, 17.00 – 20.00 – вул. Личаківська, 49-а, санктуарій Святого Антонія. Цього місця святий Іван Павло ІІ не відвідав, але перебування там згаданого музею символізує, що Папа хоче прибути в кожний куточок Львова, до кожного дому.
Вхід на кожну локацію вільний!
До 20 серпня на площі перед Львівським музеєм історії релігії можна оглянути виставку до 20-річчя візиту в Україну Папи Івана Павла II «Вітаю тебе, Україно!».
Організатори ставили перед собою мету нагадати львів’янам і розповісти гостям міста про хвилини, які переживав Львів, коли на нашій українській землі перебував святий Іван Павло II. Створюючи виставку, вони використали світлини зі збірки Львівського музею історії релігії, авторами яких є особистий фотограф Папи Артуро Марі, львівський фотохудожник Василь Пилип’юк і фотограф-любитель Богдан Салагай. Світлини супроводжують уривки проповідей і промов Івана Павла II, які він виголосив під час свого візиту в Україну.
Тут можна побачити світлини Святійшого Отця, зроблені у Львівському аеропорту, в папа-мобілі, у Катедральному соборі Внебовзяття Пресвятої Діви Марії з кардиналом Мар’яном Яворським, на іподромі під час божественної літургії у латинському та візантійському обрядах, в Архикатедральному соборі Святого Юра, на зустрічі з молоддю та інші.
Ще одну банерну виставку, присвячену цій тематиці, від Інституту історії Церкви Українського католицького університету можна оглянути на площі Святої Софії – Премудрості Божої. Саме так відучора, 23 червня, називатиметься площа, на якій розташоване академічне містечко УКУ.
А на площі біля храму Різдва Пресвятої Богородиці від 21 червня можна оглянути фотовиставку «Папа і Сихів».

До слова, 24 червня о 21.00 на Сихові, біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці, театр «Воскресіння» представить вуличну виставу «Йов» за п’єсою самого Кароля Войтили. Цю постановку створив засновник театру Ярослав Федоришин, який відійшов у вічність минулого року.
«Якщо людина не дивиться на небо, вона втрачає обрії своєї власної дороги» – у цих словах Святійшого Отця Івана Павла ІІ є відбиток ідей його першої п’єси «Йов», написаної в 1940 році та вперше утіленої на українській сцені театром «Воскресіння». Це вистава про найсокровенніше в нашому житті: про Віру, яка підтримує нас у найважчі хвилини, про всеосяжну любов і опіку Божу над кожним із нас. Сюжет п’єси вічний, бо біблійний. У Йова забирають усе, що може бути найдорожчим у людини: близьких людей і добробут. У нього залишається тільки віра в Бога, яка і допомагає повернути втрачене.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3714 / 4.01MB / SQL:{query_count}