День голосування: що варто знати виборцеві

Що заборонено робити на місцевих виборах та яка відповідальність передбачена за порушення

Виборці Львівщини 25 жовтня обиратимуть депутатів місцевих рад – Львівської обласної, 7 районних, 39 міських, 16 селищних і 18 сільських, а також міських, селищних і сільських голів. У виборах до місцевих рад на Львівщині бере участь 31 партія. Львівська обласна ТВК зареєструвала 1029 осіб, які змагатимуться за 84 мандати депутатів до Львівської обласної ради. До Львівської обласної ради своїх представників висунули 15 політичних партій, інформує мережа «Опора».
Зі слів очільниці відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряни Павлів, Центральна виборча комісія затвердила форму та текст плакатів, що роз’яснюють порядок голосування на місцевих виборах і відповідальність за порушення законодавства про місцеві вибори.
По одному примірнику таких плакатів розмістять на кожній виборчій дільниці у приміщенні для голосування або безпосередньо перед ним.
«На плакаті 1 в ілюстративній формі роз’яснено, як виборцю отримати виборчий бюлетень, правильно заповнити його і що робити, якщо виборець припустився помилки, його заповнюючи, – зазначила Зоряна Павлів. – Також акцентовано увагу на тому, що голосування 25 жовтня триватиме з 08.00 до 20.00. На плакаті 2 роз’яснено, що заборонено робити на місцевих виборах і яка відповідальність передбачена статтями Кримінального кодексу України і Кодексу України про адміністративні порушення за порушення законодавства про місцеві вибори, виборчих прав виборців, кандидатів, місцевих організацій політичних партій – суб’єктів виборчого процесу».
Окрім того, очільниця Львівського реєстру виборців додала, що в нижньому правому куті плакатів розміщується матричний двовимірний QR-код для переходу за посиланням з мобільних пристроїв на доступні формати плакатів для осіб з порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком), що забезпечують переклад інформації, зображеної на плакаті, на українську жестову мову, відтворення інформації в аудіоформаті та спеціальному текстовому цифровому форматі, доступному для осіб з порушеннями зору.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.8260 / 4.07MB / SQL:{query_count}