Мільйон на проєкт

Львівщина обрала переможця конкурсу Всеукраїнського громадського бюджету – це проєкт із облаштування мотузкового парку та кінотеатру під відкритим небом» у місті Борислав

Завершилося голосування за проєкти конкурсу «Всеукраїнський громадський бюджет Львівської області». Серед 17-ти учасників переможцем став проєкт з облаштування мотузкового парку та кінотеатру під відкритим небом» у м. Борислав.
«Бориславський парк площею 12,7096 га є єдиним природним ландшафтом в центрі курортно-туристичної агломерації Дрогобич-Трускавець-Східниця для розвитку сімейного та спортивного туризму. Незадіяна значна площа парку, необхідної висоти та форми дерева є ідеальними умовами для створення мотузкового парку, а рівнинна територія та велика поляна – для організації кінотеатру під відкритим небом», – зазначено в описі проєкту-переможця.
Проєкт «Під відкритим небом» має на меті сприяти розвитку сімейного, рекреаційного та спортивного туризму у місті та області. На  його реалізацію виділять мільйон гривень.
«Вітаю бориславців з перемогою у конкурсі! Їхній проект «Під відкритим небом» набрав 31,46% голосів! Тепер у Бориславському міському парку культури і відпочинку будуть мотузкові траси для дітей та дорослих та кінотеатр просто неба. Дякую бориславцям за активність та згуртованість! Бажаю успішно реалізувати задум та отримувати багато задоволення від нової атракції!», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.
Як розповів керівник департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда для успішної реалізації конкурсу спеціально було організовано навчання для авторів проєктів та працівників ЦНАПів.
«Департамент економічної політики разом з Агенцією регіонального розвитку провели ґрунтовну роботу з впровадження конкурсу Всеукраїнського громадського бюджету у Львівській області. Зокрема, це  навчання для авторів проєктів та працівників ЦНАПів. Ми віримо, що ВГБ – це новий формат державницької політики, який допоможе виявити креативний потенціал нашої громади та сприятиме інтенсивному розвитку інновацій у всіх сферах життя», – сказав він.
Участь у конкурсі взяли 19 авторів. Здебільшого це молодь у віці до 35 років. Серед них представники громадськості, наукової спільноти та органів місцевого самоврядування. На платформі зареєстрували 21 проєкт, 17 з яких отримали можливість взяти участь у електронному голосуванні. Найбільше проєктів учасники подали у напрямку «Туристична привабливість», третина проєктів – «Конкурентоспроможна економіка».
Переможця конкурсу обирали мешканці Львівської області шляхом електронного голосування. Жителі регіону мали можливість проголосувати на онлайн-платформі Конкурсу або ж у мережі Центрів надання адміністративних послуг.
Як зазначив керівник Агенції регіонального розвитку Львівської області Тарас Баранецький, за обрані проекти свої голоси віддали понад 10 тисяч мешканців області. Обов’язковими умовами участі було досягнення 16-ти річного віку та зареєстроване місце проживання на Львівщині. Відтак, кожен охочий зміг проголосувати за проєкт, який на його думку буде найкориснішими для Львівщини.
Нагадаємо, що проведення пілотного конкурсу «Всеукраїнський громадський бюджет Львівської області» цьогоріч ініціювала Львівська ОДА. Він дозволив кожному мешканцю області у відкритий спосіб проголосувати за ініціативи на власних територіях, спрямовані на покращення життя села, міста, району та області загалом, її розвитку, комфорту, дозвілля мешканців та гостей.
Львівщина – одна з трьох областей, що долучилися до конкурсу Всеукраїнського громадського бюджету.
«Конкурс дуже потрібний, проте тут є один нюанс. За його умовами, перемагають ті проєкти, що набирають понад 30% голосів. Вважаю, така норма неправильна. Бо що більше проєктів – то важче її подолати, адже голоси розпорошуються. Звернувся до Кабміну з проханням знизити прохідний бар’єр до 5%», – каже голова Львівської ОДА Максим Козицький.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6809 / 4.08MB / SQL:{query_count}