Україно, з Днем народження!

Як і де відсвяткувати День Прапора і День Незалежності 2020 в умовах карантину радить «Львівська Пошта»

23 і 24 серпня вся Україна відзначатиме День прапора та 29-ту річницю незалежності. Львів не стане винятком і також уже готує чимало святкових заходів на різних локаціях міста. Щоправда, зважаючи на карантин, програму святкувань таки довелось трохи скоротити, та й про дотримання дистанції і всіх необхідних умов безпеки довелося подбати. Та все ж концертів, лекцій, вистав і майстер-класів буде вдосталь, тож кожен зможе знайти щось цікаве саме для себе.
Фактично святкову програму уже розпочали зі стартом V міжнародного фестивалю Параджанова на Левандівці.  Сьогодні, 21 серпня о 19.00 у «Супутнику» виступить проєкт NAZVA – це енергетичні викиди емоцій, які проходять через інструменти, голоси й усе що може видати звук. Від поетичного спокою до бісової експресії у втіленні якого: контрабас (Павло Гоц), альт (Ярослав Яровенко), пензлі (Андрій Саган). Проєкт сформований у 2019 році і був покликаний писати саундтреки до живописних картин. Перші композицію були написані саме для творів Андрія Сагана. З часом виступи гурту стали набувати театрально-перфомативного характеру і теми в музиці почали зображувати не тільки роботи художників, а й просто форми, людей, значення, історію. В доробку гурту є міні-альбом з однойменною назвою та онлайн-вистава «НЕ БОЛТАЙ!generation». Також безліч перформансів, продемонстрованих вживу на незліченній кількості мистецьких фестивалях і виставках.

22 серпня о 17.00 на тій же локації політичний експерт Олександр Антонюк розкаже про «Неподільні розмежування: майбутнє громади /країни, держави». За годину Юлія Хомчин запрошує на зустріч-розмову з інституціями культури громад Львівської ОТГ «Агломерація культура». Навесні до складу Львівської ОТГ увійшли Львівська, Винниківська, Дублянська міські ради, Брюховицька і Рудненська селищні ради, а також Грибовицька, Грядівська, Зашківська, Лисиничівська, Малехівська та Рясне-Руська сільські ради. Така інтеграція означає розширення мережі культурних інституцій, а найголовніше — появу нових людей, які працюють у сфері.
Для Інституту стратегії культури — муніципальної інституції, що координує процес реалізації та моніторингу Стратегії розвитку культури міста Львова 2025 та покликана надавати аналітичну підтримку інституціям й ініціативам у сфері культури і сприяти розвитку потенціалу культурних середовищ Львова – така зустрічі з представниками громад – це нагода познайомитися і подумати про площини для взаємодії, спільних інтересів і майбутніх проєктів.
Розмову вестимуть Юля Хомчин, директорка Інституту стратегії культури, і Марта Більська, проєктна менеджерка ІСК.
А о 19.00 Олександр Агашков чекатиме вас на «Декомпресії совісті»
23 серпня о 15.00 Роксолана Угринюк представить перформенс ZABIH. «Для мене важливим є відчуття місця, контексту, матеріалу. Дуже часто роботи виникають вже в виставковому просторі / на резиденції, а не в майстерні, – пояснює мисткиня. – Переважно «стартом» для проєкту виступає перформанс, адже він є найчуттєвішим, живою реакцією/рефлексією. Кожна робота для мене – чи то перформанс, чи просто знайдений об`єкт – є частиною великого пазлу, і, в більшості випадків, я не знаю, де його використаю».
Роксолана працює з перформансом, відео, ленд-артом, графікою, об'єктами, інсталяціями. Учасниця багатьох фестивалів перформансу, симпозіумів, резиденцій, також є учасницею Школи перформансу в 2015-2018 роках (Львів), співзасновниця перформативного проєкту ZABIH. В жовтні 2018 року презентувала персональний проєкт «Суб'єктивне. Зараз». У вересні 2019 року - персональний проєкт «Соціальний».
О 17.00 Юрко Вовкогон розповість про Молоду оперу Ukraine - TerraIncognita, присвячену співаку і воїну Василю Сліпаку.
24 серпня з 15.00 до 22.00 біля «Супутника» триватиме Святковий концерт з нагоди 29 річниці з дня проголошення Незалежності України, на якоу виступлять студія сучасного танцю MUEZ, вокальні студії GRACE та BLUE BLUEZ, Ірина Васечко, Ірина Корнай, Роксана Антонюк, Павло Поливода, Олександр Агашков, Олег Дроботій, SISTERS VOICE, Marcus Max, Анна Ласкар, Соломія Чубай, а також відбудеться показ мод.

Бібліотеки, народні доми

У пятницю, о 12.00 на «Уявний вікенд» запрошує SMART-бібліотека (вул. Професора Ковалика, 1), а медіатека «Мультиплекс» (вул. В. Симоненка, 10) проведе в той же час історичний екскурс «Українська державність: історія і сучасність».
О 13.00 Пазл-бібліотека (вул. О. Мишуги, 3) запропонує креатив-мапінг «Щедра Україна». За годину Центральна дитяча бібліотека (вул. Окуневського, 3) запрошує долучитись до онлайн-знайомства «Обличчя Незалежності»: Левко Лук'яненко та В'ячеслав Чорновіл», комфорт-бібліотека для дітей на Патона (вул. Є. Патона, 4/2) представить історичний хронограф «Календар нашої Незалежності», а бібліо-хаб «Під Високим замком» (вул. Б. Хмельницького, 175) пропонує онлайн-споглядання «Краса України». 23 серпня упродовж дня Сенсотека (вул. Самчука, 22) кличе долучатися до циклу майстер класів і мистецьких знань «Розмалюй будні».
21 серпня з 19.00 День Незалежності святкуватимуть у Народному домі Збоїща (вул. Мурована, 32), 23 серпня з 15.00 розпочнеться Концерт з нагоди Дня Незалежності у Народному домі Винник (м. Винники, вул. Шевченка, 5), а 24 серпня о 16.00 стартує Захід з нагоди Дня Незалежності у Народному домі. Брюхович(смт. Брюховичі, вул. Івасюка, 2). У програмі останнього – майстер-класи, нагородження, караоке, танцювальний вечір.

Львівський органний зал

Будинок органної музики традиційно невтомно працює і готує власну програму. 21 і 24 серпня о 19.00 Надія Величко представить вам музику, яка захопить у вир бурхливих емоцій та яскравих вражень. Амплітуда станів коливатиметься між драматизмом і ліричним спокоєм, трагедією й урочистим торжеством, героїчністю і ніжними почуттями. Ви зможете не лише розкрити всі спектри своїх відчуттів, а й побачити всі можливості величного органа.
22 серпня о 17.00 ви зможете долучитися до концерту учнів Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. Соломії Крушельницької, яка виховує професіоналів. Тисячі її випускників стали відомими на весь світ виконавцями, диригентами, теоретиками музики, культурними менеджерами тощо. Тут збираються талановиті діти з багатьох регіонів України. Виступ на великій сцені є дуже важливим для юних музикантів, а оплески глядачів важать дуже багато. Цього разу свої вміння продемонструють скрипалі з класу Марії Гереги-Футорської та Лідії Футорської.
О 19.00 ви дізнаєтьесь, що спільного у Ліста і Ваґнера.Можна сказати, що це схожі погляди на суспільство та творчість, масштабність думки, філософія мистецтва та навіть родинні зв'язки. Але основне, що об'єднує цих хлопців – їхня музика звучить на органі надзвичайно! Переконайтеся в цьому самі на сольному концерті органістки Олени Мацелюх.
23 серпня о 17.00 відбудеться побачення скрипки та органу. Чим підкуповує музика бароко? Гармонією, настроєвістю, красою в деталях та глибинним відчуттям щастя.
Музика бароко у виконанні скрипки та органа – це ні з чим не зрівнянна атракція. А коли на сцені такі майстри, як Андрій Кушнір та Надія Величко – відмінний настрій гарантовано!
О 19.00 у Органному залі розпочнеться «Бетовен 250. Фортепіанний речиталь». Цей композитор написав чотири найбільш впізнавані ноти в історії музики. Людвіг ван Бетовен вважається одним з найбільших композиторів усіх часів. Він започаткував нову епоху в музичному мистецтві. Напевно не знайдеться жодного композитора, який не опирався на здобутки цього великого майстра драматургії. Його творчість – це торжество людського духу і перемога добра над злом.
Відкрийте для себе Бетовена. Сонатні цикли до ювілею великого композитора виконає піаніст Андрій Макаревич.
Першою подією у День Незалежності в Будинку органної музики о 14.00 стане «Музика Баха». Бах і орган ідеально доповнюють один одного, як два шматочки одного пазла. Розум і фантазія, рух і споглядальність, розрахунок і піднесення, вишуканість і пишність – все це поєднується у музиці Баха. Цього разу на ваш розсуд представлять вибрані органні твори композитора у виконанні солістки Органного залу Олени Мацелюх.
О 17.00 ви матимете непересічну нагоду почутивокальний цикл Валентина Сильвестрова “Тихі пісні” написаний для фортепіано та голосу на вірші класичних поетів. Цикл складають 24 пісні, у яких розкривається глибока любов композитора до української та російської поезії, до краси втілених у ній почуттів і оспіваної природи.
Сам автор сказав, що головним героєм циклу є “поезія серця”. У “Тихих піснях” втілені найглибші, найзаповітніші роздуми. В усіх творах циклу присутня гармонічна єдність поезії та музики. Це музика для самоспоглядання, самозанурення і перебування наодинці з собою.
А о 21.00 Львівський будинок органної та камерної музики запрошує у Lem Station (вул. Д. Вітовського, 57) на концерт «Гентрі Персел на роялі ХІХ ст.».

Театри

Львівський академічний театр імені Леся Курбаса (вул. Л. Курбаса, 3) 21 серпня о 19.00 запрошує на «Кабаре Бухенвальд. Вечір I». Це кабаре останньої надії, героїні якого покажуть вам внутрішню сторону буття актриси. А територія Театру ім. Леся Курбаса допоможе поринути в атмосферу дійства, адже ще на початку ХХ століття саме як кабаре будували приміщення сучасного театру. 22 серпня в той же час тут даватимуть «Ножі в курях, або Спадок мірошника». Це п’єса сучасного шотландського драматурга про молоду жінку-селянку, яка попри зовсім звичайний спосіб життя дивиться на світ дуже по особливому. Творці вистави «Ножі в курях, або Спадок мірошника» роздумують над зіткненням світоглядних моделей і систем мислення. Забобонному і апріорі упередженому способу дивитися на речі протиставляється відкритий і гуманний погляд нової людини, сповненої невситимою жагою до постійного пізнавання і відвагою бути самітним відлюдником.
23 серпня приходьте подивитися трагікомедію «Королеву краси». В центрі сюжету – історія старої жінки Меґ, яка живе у малому містечку в Ірландії, де ув’язнила себе і тепер робить все можливе, щоб ув’язнити свою доньку Морін. Творцям вистави «Королева краси» цікава, перш за все, тема периферійної, ізольованої людини, яка прагне омріяного життя, але не в змозі його досягнути. Через страхи минулого, що переносяться на реальність, нездатність реалізовувати свої мрії, це бажане життя залишається непрожитим. Таким є ментальний парадокс, що притаманний, зокрема, українському суспільству: прагнути кращого, але не робити зусиль задля його досягнення, натомість, ми видаємо бажане за дійсне і втішаємося ілюзією.

22 серпня о 20.00 у внутрішньому подвір'ї Львівського академічного драматичного театру ім. Лесі Українки (вул. Городоцька, 36) приходьте на виставу «Сни літньої ночі». Замість вчепити квітку на груди, вона кидає її йому прямо в обличчя і тікає. Що він робить? Йде шукати цвіт папороті, аби владнати стосунки з норовливою дівчиною. Хто трапляється йому на шляху? Група безпритульних акторів, які вмовляють його подивитись їхню виставу. Вистава, звичайно, ж про любов. Що ж іще дивитись в час літнього сонцестояння!
Мабуть, вистава була не така вже й цікава, бо він заснув прямо посеред дійства. Квітку тим часом здобуває вона.І він уже не наречений, а сам Купало. Вона – Марена. Вона вже не тікає. Цього разу вона – вмирає. Ніхто нікого не рятуватиме. Всі знають, що «завтра» і так настане. Варто лише прокинутись. Що об’єднує сновид і закоханих? Вони найбільш беззахисні.
Артисти Львівської національної опери 22 та 23 серпня о 18.00 представлять Гала-концерти до Дня Незалежності. У виконанні солістів та хору, у супроводі оркестру Львівської національної опери прозвучать мелодії рідні серцю, натхненні, що чарують мотивами з перших нот. У програмі – обробки українських народних пісень, відомі солоспіви і твори українських композиторів, зокрема, пісні «Дивлюсь я на небо», «Два кольори», «Ніч яка місячна», фрагменти з опер «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка, «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського, відомі твори Мирослава Скорика тощо.
Також у програмі Гала-концерту прозвучить солоспів, який особливо любила виконувати Соломія Крушельницька - «Родимий краю» галицького композитора Віктора Матюка. Ексклюзивно до Гала-концерту української музики в оформленні сцени будуть використані елементи декорацій до культової опери «Золотий обруч» Бориса Лятошинського, створених до прем’єри вистави у 1970 році видатним українським художником Євгеном Лисиком. Сценографічна спадщина Євгена Лисика, який працював у театрі в 1960-1990 рр. ХХ століття, віднесена до Золотого фонду театру.
Гала-концерт української музики до Дня Незалежності України проводять в рамках циклу концертів «Львів Опера-Гала», що розпочинають 121-ий театральний сезон.
А власне 24 серпня о 15.00 Львівський академічний театр Воскресіння запрошує на відкритий майданчик на площі Ген. Григоренка на Музично-театральне вітання до Дня Незалежності.

Концерти у центрі і не тільки

23 серпня у День Прапора о 18.00 на площі Ринок виступить жива легенда українського рок-н-ролу «Брати Гадюкіни». Вони запалять серця кожного. Панк, блюз, реґі, фольк, рок-н-рол, галицький колорит, тотальний стьоб та запальний драйв гримітимуть на сцені!
Але то ще не вся забава. З 15.30 до 16.30 не проґавте автограф-сесію із виконавцями в серці батярських забав – у «Кумпель на площі Митній». Якщо ви мріяли про це ще малими, то зараз найкращий час все надолужити . А тих, хто раптом спізниться на таке свято з 20.00 по 23.00 чекають на гучне After party в Craft&Kumpel – beer atelier (пл.Ринок 18).
24 серпня о 19.00 на площі перед культурно-освітнім центром ім. О. Довженка (просп. Червоної Калини, 81) стартує міжнародний фестиваль духових оркестрів та мажореток «Королівський Лев». В той же час перед Центром творчості дітей та юнацтва Галичини (вул. Вахнянина, 29) розпочнеться виступ Назара Савка та струнного тріо Progressive Time на плавучій сцені.
За годину, о 20.00 ту Митрополичих садах(площа Святого Юра, 5) на літній концерт «Два кольори» гостей чекає Оксана Муха, яка щойно представила дебютний кліп «Шуміла ліщина». «Яке ж це щастя, що організатори таки знаходять можливості для того, щоб українська пісня звучала і була почутою, – каже Оксана Муха. – Для мене пам’ятний і дорогий кожен концерт. А виступ у сам День Незалежності нашої країни – це дуже трепетне відчуття, піднесене, святкове. Нарешті заспіваємо разом тих пісень, які творять нас, українців».
На концерті також звучатимуть найкращі українські пісні: «Гуцулка Ксеня», «Я піду в далекі гори», «Черемшина», «Ворожка», «Де ти тепер»…

Офіційне і не тільки

В рамках офіційних заходів в ці дні вшанують наших героїв. 23 серпня об 11.00 розпочнеться церемоніал підняття державного прапора України, за участю родин Героїв Небесної Сотні, воїнів АТО на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні (вул. Кривоноса-Замкова). А 24 серпня у Львові проведуть Марш нескорених, щоб вшанувати пам'ять загиблих Героїв та морально підтримати українських воїнів – тих, хто воює, і тих, хто поранений. Марш пройде від Личаківського кладовища (через Військовий госпіталь на вул. Личаківській) до Гарнізонного храму. Марш відбудеться уже вдруге: торік охочі також могли взяти участь у цій події. Ідею провести марш запропонував ветеран 93-ї механізованої бригади «Холодний Яр» Артур Кирєєв.
О 09.00 учасники зустрічаються на Личаківському кладовищі. Там вшанують загиблих Героїв за волю й незалежність України. Опісля вирушать до Військового госпіталю, що на вул. Личаківській, 26, а відтак, підуть до Гарнізонного храму, що на вул. Театральній, 11 – там помоляться за усіх захисників України.
О 15.30 на площі перед пам’ятником Т. Шевченку (просп. Свободи) розпочнеться Акафіст до Пресвятої Богородиці. У такий спосіб Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» щорічно відкриває співочий сезон, цьогоріч ювілейний, 50-тий. Зродилась ця традиція зі щирої потреби подякувати Богові за даровану незалежність.

«Так з першої річниці і по нині представники Церков України, її влади, громада Львова, гості і рідні у супроводі капели «Дударик» відправляють цю молитву «на стоячи» зі щирою вірою у те, що допоки молимось і дякуємо доти і триваємо, живемо в незалежній Державі. По завершенні Акафісту капела «Дударик» представить громадськості ретроспективу Українського Гімну – Козацького, Русинського, Стрілецького, Повстанського, Духовного і Державного. Вітаємо Вас зі Святом нашої Незалежності!» – розповів керівник «Дударика» Дмитро Кацал.
Із більш розважальних подій у День Незалежності з 10.00 до 17.00 триватиме святковий автопробіг та виставка ретро-автомобілів від ГО «ЗАЗ-Козак». Маршрут автопробігу: Центральний парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького – Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького – Музей визвольної боротьби України – площа Ринок.
Об 11.00 Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка - Дім Франка (вул. І. Франка, 150/152) запрошує на святковий сніданок. До слова, поласувати смачненьким до свята можна буде 23−24 серпня в Центральному парку культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького (вул. Болгарська, 4) на Lviv Ice Cream Market 2020, або 24 серпня з 12.00 до 22.00 у Стрийському парку (верхня алея) на Art & Agro пікніку.
А от задовольнити інтелектуальний голод ви зможете 24 серпня о 15.00 у Меморіальному музеї Станіслава Людкевича (вул. С. Людкевича, 7) під час події «Independence Day: хто/що дарує нам Незалежність?»

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.1846 / 4.27MB / SQL:{query_count}