Допомога по безробіттю: скільки виплачують та як отримати?

«Маю невелику власну справу – кафе. Чотири місяці не працювали взагалі. Працівники закладу під час карантину залишатись безоплатно вдома. Поясніть, чи маю я право та мої працівники отримати грошву компенсацію від держави по безробіттю у час карантину та про яку суму мовиться?» Галина Клим, Львівська область

Руслана Палій,
начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Львівського обласного центру зайнятості:
– «Грошову допомогу можуть отримати роботодавці (юридичні особи або фізичні особи-підприємці) за найманих працівників, а також фізичні особи-підприємці (застраховані). Щоб отримати допомогу роботодавцю на першому етапі потрібно звернутися до центру зайнятості або філії за місцем реєстрації суб’єкта господарювання протягом 90 днів з дня зупинки/ скорочення діяльності. Другий етап – підготовка пакета документів: заява, копія наказу із зазначенням дати початку зупинення/скорочення діяльності, відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу, довідка про сплат ЄВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за 6 місяців до початку припинення/скорочення діяльності. Третій етап – подання пакета документів до філії ЛОЦЗ або ЦЗ. Четвертий етап – перевірка центром зайнятості документів (протягом трьох робочих днів). П’ятий етап – ухвалення рішення щодо надання допомоги. Шостий етап – укладання договору з роботодавцем про надання допомоги (три робочі дні). Сьомий етап – переказ коштів роботодавцю. Щомісяця роботодавець надає центру відомості про осіб, в яких виникло право на допомогу. Центр зайнятості протягом трьох робочих днів після отримання коштів на свій рахунок переказує їх роботодавцю. Восьмий етап – виплати працівникам. Роботодавець виплачує кошти працівникам у строк не більше ніж три робочі дні після їх надходження. До слова, право на допомогу не мають працівники, які отримують пенсію, працюють за сумісництвом.
Допомогу по частковому безробіттю може отримати і ФОП, який має найманих працівників чи не має. Процедура отримання допомоги фактично подібна до вищезазначеної. Якщо виникли додаткові запитання, телефонуйте за номером: 233-01-67. Додам, що за п’ять місяців (станом на 13 серпня) у Львівський обласний центр зайнятості подано 18 819 пакетів документів на допомогу по частковому безробіттю. З них прийнято 15 955 позитивних рішень. Орієнтовно місяць часу знадобиться, щоб тримати грошову допомогу роботодавцю. Розмір допомоги, якщо ФОПи, які сплачували ЄВ з мінімальної зарплати, їм за місяць зупинки підприємства, компенсація становитиме 2782 гривні. Але ця допомога проплачується не більше розміру суми мінімальної заробітної плати на сьогоднішній день, тобто – 4723 гривень. До слова, ті хто працюють в скороченому режимі (не на повну зайнятість), то теж мають можливість грошової компенсації у час карантину – 2/3 від суми за ті години, які вони не доопрацьовують. Переважно за компенсацією до нас звертаються особи, які працюють у туристичній галузі, транспортні підприємства, заклади громадського харчування, працівники медичних установ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3774 / 3.98MB / SQL:{query_count}