Батьки і діти дочекалися!

З п’ятниці, 17 липня, у Львові запрацюють дитячі садочки, які закрили ще в березні

У Львові дозволили відновити роботу дитячих садків та інклюзивно-ресурсних центрів. Таке рішення 14 липня прийняла міська комісія з питань ТЕБ і НС. ІРЦ розпочнуть свою роботу вже з 15 липня, а дитсадки – у п’ятницю, 17 липня. Також на комісії прийнято рішення щодо початку роботи лабораторного підрозділу міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги на базі лабораторії Держпродспоживслужби.
«На засіданні комісії з питань ТЕБ і НС ми обговорювали протокол позачергового засідання обласної комісії, яка відбулась 13 липня. Згідно з критеріями постанови Кабміну, Львівська область може перейти до наступного етапу послаблення карантинних заходів, відтак було прийнято низку наступних рішень. Ми прийняли рішення дозволити роботу дошкільних навчальних закладів всіх типів та форм власності з 17 липня. Напередодні нам необхідно провести опитування серед батьків, щоб розуміти, яка очікувана кількість дітей може відвідувати садочки, та завезти продукти харчування для дітей. Також ми дозволили роботу інклюзивно-ресурсних центрів Львова для проведення корекційної та психологічної допомоги, необхідної для дітей. Окрім того, було прийняте рішення з 15 липня дозволити роботу закладам, які пропонують свої послуги із розміщення», – зазначає Галина Слічна, очільниця міського штабу із прийняття оперативних рішень в умовах загрози епідемії коронавірусної інфекції у Львові.
З її слів, далі заборонено відвідування місць громадського перебування і громадського транспорту без масок та посвідчення особи, проведення різних заходів в кількості більше ніж 10 осіб, проведення діяльності закладів громадського харчування з 23.00 до 7.00.
«На засіданні комісії було прийнято рішення щодо початку роботи лабораторного підрозділу Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги на базі лабораторії Держпродспоживслужби. Перш ніж приймати це рішення, відбулось чимало робочих нарад щодо розгортання такої діяльності на їх базі, де не вистачає спеціалістів. Ми відбирали людей, лаборантів, вірусологів для того, щоб забезпечити роботу і покращити швидкість проведення ПЛР-тестувань», – каже Галина Слічна.


Як тепер працюватимуть дитячі садочки міста Лева:

Перше. Якщо батьки будуть вести дитину вперше після відновлення роботи, вони мають проінформувати про це вихователя до 17.00 за день до приходу. 
Друге. Прийом дітей триватиме з 07.30 до 10.00 на території закладу за межами будівлі. 
Третє. Батьки мають надати письмову згоду щодо дотримання правил відвідування ЗДО під час послаблення карантину. 
Четверте. Для батьків вхід у приміщення дитячого садка заборонений. 
П’яте. Заборонено приводити до дитячого садка дитину, з ознаками респіраторних захворювань (кашель, нежить, тощо), а також, якщо вона перебувала в контакті із хворими на Covid19 особами впродовж останніх 14 днів. 
Шосте. При найменших ознаках нездужання дитини впродовж дня батьки зобов’язані її забрати і звернутися до сімейного лікаря (педіатра). 
Сьоме. Впродовж дня кожні чотири години необхідно здійснювати температурний скринінг працівників та вихованців. 
Восьме. Не приносити з дому до дитячого садка самокати, велосипеди, м’які та пластикові іграшки.

Особливості роботи інклюзивно-ресурсних центрів:

Перше. Прийом у ІРЦ здійснюватиметься згідно із попереднім записом.
Друге. Супроводжувати дитину для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки може лише один з батьків (опікунів).
Третє. Батьки мають надати письмову згоду щодо дотримання правил відвідування ІРЦ під час послаблення карантину.
Четверте. Батьки та супроводжуючі особи повинні перебувати на території ІРЦ та в приміщенні ІРЦ у одягнутих респіраторах або захисних масках так, щоб були покриті ніс та рот, бахілах.
П’яте. Працівник ІРЦ здійснює температурний скринінг дитині та супроводжуючій особі.
Шосте. При найменших ознаках захворювання та у разі підвищеної температури у дитини чи супроводжуючої особи (більше 37,2), необхідно залишити територію установи та звернутися до сімейного лікаря.
Сьоме. Не можна приносити з дому власні іграшки.

Як інформує пресслужба міськради, про дотримання всіх карантинних вимог вже подбали працівники закладів освіти, які напередодні пройшли спеціальне онлайн-навчання. Кожен заклад забезпечений всіма необхідними засобами особистої гігієни та пірометрами.
За інформацією управління освіти міськради, впродовж минулого тижня фахівці перевіряли готовність садочків до відкриття – перевірено 102 садки та 9 освітніх закладів з дошкільним відділенням.
✔️У всіх ЗДО наявні оголошення про заборону входу сторонніх осіб, біля входів є розмітка, яка сповіщає про дотримання дистанції.
✔️На входах облаштовані місця для обробки рук та взуття (спеціальні килимки для ніг).
✔️Медичні сестри та вихователі завели журнали вимірювання температур та обліку перебування дітей та працівників.
✔️В усіх групах відсутні великоворсні килими та м’які іграшки, дитячі меблі розташовані в такий спосіб, щоб забезпечити необхідну дистанцію. Усі інші іграшки – продезінфіковані.
✔️Усі дезінфікуючі засоби є у відповідних шафах.
✔️У кожному медичному блоці є ізолятор, що облаштований усіма необхідними засобами та меблями.
✔️Помічники вихователів, працівники кухні та медичні працівники забезпечені спецодягом для роботи.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7292 / 4.11MB / SQL:{query_count}