Нарешті дочекалася реставрації

У Музеї народної архітектури і побуту майстри з Косівщини відреставрують старовинну церкву. Востаннє храм перекривали ще 30 років тому

фото: пресслужба ЛМР (3)
У Музеї народної архітектури і побуду ім. К. Шептицького розпочались реставраційні роботи із заміни ґонти на храмі Премудрості Божої. Підготовка до цих робіт тривала декілька років, а вже за кілька місяців церква буде мати оновлений вигляд.
«Це перший об'єкт музею, який був сюди перенесений в 1930 році Митрополитом Андреєм Шептицьким та його братом о. Климентієм. Знаменно, що реставрація церкви починається у той рік, коли ми святкуємо 155-річчя з дня народження Андрея Шептицького. Останній раз церкву перекривали 30 років тому, ґонта вже почала гнити. Ця реставрація – це спільний проект Львівської міської ради, Львівської Архієпархії, Музею народної архітектури і побуду ім. К. Шептицького та Свято-Іванівської Лаври. Зараз ми розпочинаємо роботи і сподіваємось, що за три місяці ми повністю завершимо реставрацію церкви та паркану довкола», — розповів Юстин Бойко, синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ.
Підготовка до реалізації цього проєкту розпочалась п’ять років тому. Духовенство і керівництво Музею народної архітектури і побуту п’ять років за допомогою різних благодійних заходів збирали кошти на закупівлю спеціальних колотих ґонт (50 тисяч штук), адже вони значно якісніші. Німецька фірма Remmers надала матеріал для обробки і фарбування ґонти. Реставраційними роботами займаються майстри з Косівщини.
«До реалізації цього проєкту ми готувалися не один рік. Окрім перекриття церкви, ґонтою музей бере на себе зобов’язання замінити мідні куполи, реставрувати металеві хрести, які є на куполах храму, реставрувати підвалини та галерейку і законсервувати стіни цілої споруди»,– зазначив Роман Назаровець, директор Музею народної архітектури і побуту ім. К. Шептицького.
«Це дуже символічно і не випадково, що реставрація відбувається в цей рік ювілею від для народження Андрея Шептицького. Є програма відзначення 155-річчя з дня його народження, в якій передбачено відкриття символічного муралу. Окрім того, розвиваємо інфраструктуру музею, тому будуємо тут інформаційно-освітній центр, на який покладаємо дуже велику місію – пропагувати цінності родини Шептицьких. Цей музей особливий і маємо великі плани на нього. Всі наші проєкти робимо в співпраці із Свято-Іванівською Лаврою УГКЦ», – каже Наталія Бунда, директорка департаменту розвитку Львівської міської ради.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9406 / 4.07MB / SQL:{query_count}