Гідно вшанувати Митрополита

Львів готується до відзначання 155-ї річниці від дня народження Митрополита Андрея Шептицького

фото: Олег Огородник
Львів вшановує пам’ять Митрополита Андрея Шептицького. Члени виконавчого комітету проголосували за затвердження плану заходів з відзначення 155-ї річниці від дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Події відбуватимуться впродовж липня-вересня цього року.
«29 липня буде 155-та річниця від дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Ми говоримо про відзначення і пам'ять в особливий час карантину. Пропонуємо декілька цікавих заходів. Один з них вже став традиційним для Львова — мистецька акція з нанесення муралу (зараз фіналізуємо остаточну локацію). Працюємо над короткометражним фільмом, який буде більше відкривати і пояснювати важливість постаті Митрополита. Окрім того працюємо над публікуванням раніше невідкритих матеріалів. Також, якщо дозволятимуть карантинні вимоги, проводитимуться культурно-освітні заходи», – розповів Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.
«Думаю, що нам треба про Шептицького згадувати не лише в ті роки, коли є ювілей. Нам треба про Шептицького пам`ятати щодня. Він випереджав час. Читаючи його праці і праці про нього, я бачу, що він випереджав і наш час. Це річ, яка може бути дороговказом для нашої країни. Він зробив унікальну річ — він збудував державу, це був чи не єдиний прихисток в той час для українців. Була повністю збудована структура фінансового, соціального блоку – це мегавеликий рух, який не є досліджений. Ми зараз пізнаємо невеликі пласти, але це титанічний об`єм роботи, яка була зроблена. Для всіх, хто хоче мати суверенну державу, Шептицький – це світоч, який вказує путь», – акцентує мер Львова Андрій Садовий.

ПЛАН ЗАХОДІВ

з відзначення 155-ї річниці від дня народження Митрополита Андрея Шептицького

 № з/п  Назва заходу  Час проведення  Відповідальні
 1. Мистецька акція з нанесення та презентації муралу, присвяченого Митрополиту Андрею Шептицькому липень 2020 рокуУправління культури департаменту розвитку, благодійна організація «Фундація духовного відродження»
 2.  Виготовлення короткометражного документального фільму «Андрей Шептицький — монах, менеджер та підприємець»

липень 2020 року Благодійна організація «Фундація духовного відродження»
 3.  Сканування унікальних матеріалів, пов’язаних з життям та діяльністю Митрополита Андрея Шептицького
липень 2020 року  Благодійний фонд «Шевченківський гай»
 4.  Культурно-освітня програма до дня народження Митрополита Андрея Шептицького липень-серпень 2020 року  Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького, благодійний фонд «Шевченківський гай"
 5.  Проведення тематичних подій липень-вересень 2020 року  Міські установи культури
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4408 / 3.99MB / SQL:{query_count}