Не час розслаблятися і легковажити: хворих багато

Карантин на Львівщині продовжили до 22 червня

Показники захворюваності на Covid-19 не дозволяють послабити карантинні обмеження в області – карантин на Львівщині продовжили до понеділка. Таким є рішення позачергового засідання обласної комісії ТЕБ та НС.
«Щоразу, під час засідання комісії наголошую на тому, що кількість хворих на коронавірус на Львівщині стрімко зростає. Проте, ця інформація не зупиняє від порушень карантину ні власників бізнесу, ні простих людей. Розумію, що тримісячний карантин сильно втомив не лише Україну, а й весь світ. Однак, зараз не на часі розслаблятися і нехтувати власною безпекою за попередню добу на Львівщині зафіксовано 142 нових хворих на Сovid-19, 81 з них – мешканці Львова", – зазначив очільник Львівщини Максим Козицький.
З його слів, влада області вживає всіх необхідних заходів, щоб стримати поширення корона вірусної інфекції в області, продовжує посилено оснащувати лікарні та лікарів усім необхідним. "Вкотре наголошую, що коронавірус – не вигадка і не міф, як дехто думає, а абсолютно реальна небезпека, яка чатує на нашу байдужість та легковажність"» – наголошує голова Львівської ОДА.
Зі слів директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ореста Чемериса, охоплення тестуванням на 100 тисяч населення Львівщини складає - 50,61. "Інцидентність становить 40,4, зайнятих ліжок - 40%. Враховуючи епідситуацію в області, питання щодо послаблення карантину вважаю не актуальним", - каже Орест Чемерис.
Питання щодо послаблення карантинних заходів на території області розглянуть на найближчому засіданні у понеділок, 22 червня. До цього часу очікують внесення змін у постанову Кабміну, яка надасть можливість диференціювати підходи щодо посилення чи послаблення карантинних заходів.
Як повідомила Галина Слічна, заступниця міського голови Львова та керівниця міського штабу з протидії коронавірусу, станом на 19 червня у Львові та на Львівщині підтверджено 3540 випадків інфікування коронавірусом, з них 112 — летальні.
Загалом за весь період карантину до Львівської обласної інфекційної лікарні звернулись 5608 осіб, госпіталізовані — 939, на амбулаторному лікуванні — 4669 осіб, виписані — 744 особи. Зараз у лікарні перебуває 195 осіб, з них в реанімації — 7 осіб, на апаратні ШВЛ — 2 особи.
Станом на 19 червня лабораторні центри провели 643 ПЛР-тести, з яких 142 — позитивні. Серед них з нових проб ПЛР-тестів зроблено 543, і з них 105 — позитивні. Серед них — 72 мешканці Львова. Загалом в роботу взяли 516 проб.
Міська комісія ТЕБ та НС, опираючись на рішення обласної комісії з питань ТЕБ і НС, прийняла рішення про непослаблення карантинних обмежень до 22 червня. Адже Львів та область не підпадають під критерії уряду для послаблення обмежень. «Відбулося засідання обласної комісії ТЕБ і НС, а опісля — міської комісії. Карантинні заходи продовжені до 22 червня, оскільки буде введена в дію нова постанова уряду щодо продовження карантинних заходів до 31 липня. Власне, в цій постанові є певні нові вимоги до карантинних заходів. Також уряд не дозволив місцевим комісіям приймати рішення щодо послаблення чи посилення карантинних заходів — ці повноваження надалі мають лише обласні та регіональні комісії», — зазначила Галина Слічна, керівниця міського штабу протидії коронавірусу.
Щодо ж до наболілого питання для батьків – коли ж запрацюють садочки, то мер Львова Андрій Садовий під час засідання сесії міськради зазначив: Львівська міська рада не проти відновити роботу садочків, однак таке рішення може приймати лише обласна комісія з питань ТЕБ і НС. «З одного боку, головний санітарний лікар пише листи, що треба терміново посилити карантин, з іншого боку — звертаються середовища, які просять послабити. Зараз діє постанова Кабміну, що дає виняткове право послаблювати карантин обласній регіональній комісії. Питання садочків ми обговорювали з головою обласної комісії паном Козицьким. Вони з радістю б це зробили, але має бути погодження Міністерства охорони здоров`я щодо послаблення карантину. Щодня відбувається моніторинг ситуації щодо захворювання по Львівській області. Як тільки це буде можливо, я переконаний, що буде відновлена робота садочків», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Як розповів очільник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб, впродовж останніх двох тижнів спостерігається зростання кількості інфікованих коронавірусом. Головний медик Львова наголосив, що позитивна динаміка зберігатиметься й надалі та залежатиме від дотримання мешканцями встановлених правил.
«Зростання ми спостерігаємо протягом останніх 10−14 днів. Напевно, це зумовлено тим, що послаблено карантин, люди більше спілкуються, більше виходять на вулицю, мабуть, менше дотримуються всім відомих правил, тому інфекція поширюється. Думаю, що після тривалого плато, яке ми спостерігали у травні, зараз ми перебуваємо на підйомі захворюваності. Думаю, що падіння захворюваності найближчим часом не буде, а от наскільки буде стрімкий підйом, залежатиме від нас з вами. Важко спрогнозувати розвиток подій", – зазначив Володимир Зуб.
Керівник міського управління охорони здоров’я також розповів, що педагогів, які будуть залучені до проведення ЗНО, наразі обстежують методом імуноферментного аналізу ІФА. Загалом методом ІФА протестували 1025 педагогів. Із них у 25 — результат позитивний, тож цим працівникам додатково проведуть ПЛР-аналіз.
«Це не означає, що у цих вчителів є хвороба, але це означає, що їм обов’язково необхідно здати тест ПЛР, щоб підтвердити або спростувати підозру», — додав Володимир Зуб.
ІФА-тестування освітян проводять 2-га і 3-тя міські поліклініки, 1-ша та 4-та міські лікарні, а також дитяча міська лікарня. Відтак, до вівторка протестують усіх 2000 освітян, які задіяні під час проведення ЗНО. До слова, три тижні тому в лікарнях міста розпочали тестувати медичних працівників, а пізніше — й пацієнтів, які захворіли на коронавірус, а також людей, які з ними контактували.
Головний медик Львова Володимир Зуб наголошує, що всі люди, незалежно від віку, повинні дотримуватися встановлених карантинних обмежень, аби убезпечити себе від можливого інфікування коронавірусом. Ризик для всіх є однаковий.
«Для більшості людей перебіг цього захворювання є легким — це близько 80%, для 20% - важким, а орієнтовно для 3% - критичним, навіть летальним. Ризик для всіх є однаковий. Всі мають дотримуватися правил. Якщо молодь вважає, що повинна перехворіти і все буде легко, — це є неправильний підхід, тому що ця молодь приходить до своїх батьків, бабусь, дідусів, їх інфікує. І ми сьогодні бачимо, з якими важкими пневмоніями госпіталізують людей старшого віку. Тому всі, від малого до великого, мають берегтися. Всім потрібно знову змобілізуватися, бути обережними, і думати, в який відсоток я потраплю — в число 80, де легко, в число 20, де важко, чи число 3 — де закінчиться все трагічно. Цього ніхто не знає», — зазначив Володимир Зуб.
Володимир Зуб також розповів, що аналізи ПЛР роблять відносно оперативно, залишки відібраних проб у холодильниках мінімальні.
«Фактично минулого тижня у нас майже обнулили залишки відібраних матеріалів. Зараз у лабораторії надходять і старі, і нові. Станом на сьогодні, стаціонари, які приймають хворих із пневмонією чи підозрою на коронавірус, результат ПЛР отримують впродовж максимум двох діб, і одразу приймається рішення щодо тактики лікування. Зараз затримок немає. За оперативною інформацією, залишок у холодильниках на сьогодні - близько 700 проб. Це така кількість, яку за вихідні зможуть надолужити, тому що поступлення свіжих аналізів на вихідних є меншим. Тому, в принципі, для хворих, які перебувають в станціонарі, результати отримуємо швидко», — зазначив Володимир Зуб.
У п’ятницю під час засідання сесії Львівської міської Галина Слічна пояснила, чому у Львові досить високі показники захворюваності на COVID-19. «Всі чули ту інформацію, яка звучить на всіх ЗМІ України, що найгірша ситуація в країні у місті Львові. Хочу сказати, що те, що робиться у Львові, є дуже правильним. Нам не буде соромно за те, що ми робимо зараз. Всі тестування, які проводяться у нашому місті, проводяться серед тих людей, які мають клінічні ознаки. Ми не просто приходимо кудись чи просто десь на вулиці і робимо всіх тести. Тоді б ситуація була прекрасною, бо були б одиниці позитивних результатів. Ми тестуємо осіб з клінічними ознаками. Правильно знати, яка є справжня епідситуація у місті Львові. Це важливо, адже в такий спосіб ми можемо ізолювати тих людей, які були в контакті з хворим, відправити їх на самоізоляцію та розривати ланцюжки поширення інфекції. Тому ми впевнені на 100%, що робимо правильні речі», — каже Галина Слічна.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3815 / 4.05MB / SQL:{query_count}