Найпоширеніші міфи про чіпування собак

У Львові господарів собак закликають подбати про безпеку свого чотирилапого, прочіпувавши його у ЛКП «Лев» безкоштовно

За неофіційними даними в місті з мільйонним населенням щодня губиться близько 20 собак. І лише 10-15% вдається віднайти, інші поповнюють «армію» безпритульних тварин. Найнадійніший, найгуманніший , швидкий та абсолютно безпечний спосіб ідентифікації тварин – це чіпування.
З 1 лютого у Львові прочіповано лише 145 собак, хоча у рамках проекту пільгового чіпування місто отримало 5000 чіпів. Процедура у ЛКП «Лев» є абсолютно безкоштовною. Такий низький показник пов’язують з існуванням міфів навколо ідентифікації мікрочіпом. Тож розвінчуємо найпоширеніші.
Міф 1: фінансово затратно
У Першій комунальній ветеринарній клініці ЛКП «Лев» процедура абсолютно безкоштовна. У клініках-партнерах проекту пільгова вартість процедури не перевищує 99 грн.
Міф 2: не всюди є сканери
Зчитати чіп можна у будь-якій ветеринарній клініці.
Міф 3: травматично для тварин
Мікрочіп – це електронний чіп розміром 2,12х12 мм (як рисова зернина), який вводиться тварині підшкірно методом звичайної ін’єкції та не завдає жодної шкоди здоров’ю чотирилапого.
Міф 4: виключно для породистих собак
Усі собаки як породні, так і безпородні губляться однаково і в таких ситуаціях їх господарі однаково шукають їх. Тому мікрочіп – для всіх.
Міф 5: виключно для виїзду за кордон
Наявність чіпу є обов’язковою для виїзду за кордон, проте згідно ухвали Львівської міської ради від 23 січня 2020 р. «Про затвердження Правил утримання і поводження з домашніми тваринами у м. Львові» наявність ідентифiкaції тварин шляхом використання електронного транспондера є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ!
Міф 6: чіпування – це кліпса у вусі
Ні, це різні методи ідентифікації. Кліпса у вусі – це ознакування безпритульної тварини, яка перебуває під наглядом опікунів та є абсолютно безпечною для містян, оскільки пройшла в ЛКП «Лев» усі необхідні процедури вакцинації від інфекційних хворіб, стерилізацію тощо.
Міф 7: розміщення особистих даних власника в одній базі з даними тварин
Мікрочіп не містить жодної інформації про власника чи тварину, лише 15-значний унікальний номер. Під час реєстрації цей номер «прив’язується» до вашого профілю в базі даних animal-id.net
Міф 8: виключно для безпритульних тварин
Чіпування є необхідною умовою реєстрації УСІХ собак у міському реєстрі. В разі, якщо тварина загубилась, її можна легко повернути власнику, зчитавши чіп у будь-якій ветклініці. Власник тварини негайно отримає повідомлення про місце зчитування чіпу.
Закликають усіх господарів собак Львова подбати про майбутню безпеку свого чотирилапого, прочіпувавши його у ЛКП «Лев» безкоштовно.
Адреса: м. Львів, вул. Промислова, 56
Контактний телефон: 068 535 45 45

Грантова програма з чіпування реалізовується у Львові проектом Animal-ID.net (міжнародна платформа для реєстрації та ідентифікації тварин) спільно з ЛКП «Лев» та ветеринарними клініками-партнерами.
23 січня 2020 р. на черговій сесії Львівської міської ради було прийнято нові Правила утримання і поводження з домашніми тваринами, згідно яких ідентифікація власницьких собак мікрочіпом стає обов’язковою.
Обов’язкова ідентифікація собак мікрочіпом давно є нормою у багатьох країнах світу, адже мікрочіп є найнадійнішим методом ідентифікації тварини. На даний час обов’язкове чіпування введене у 19 європейських країнах з 26.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3986 / 3.99MB / SQL:{query_count}