Карантин на Львівщині вчергове продовжили

Наступне засідання, на якому розглянуть можливе послаблення карантинних заходів, відбудеться 19 червня

Показники захворюваності на Covid-19 не дозволяють послабити карантинні обмеження в області. Відтак, карантин у регіоні продовжили ще на тиждень. Відповідне рішення ухвалили 12 червня під час засідання комісіє ТЕБ та НС. Постанова Кабміну передбачає три критерії, за якими можна послаблювати карантин. Львівщина попадає під послаблення лише по двох. По інцидентності область не проходить межу, за якою можна пом’якшувати карантин. На Львівщині стабільно високі цифри госпіталізованих хворих.
«За дві попередні доби на Львівщині зафіксовано понад 250 нових хворих на коронавірус. Це антирекорд, загальний показник інцидентності по області, при нормі 12, зараз становить 21,4. Тому, зважаючи на це, про послаблення карантину поки говорити не можемо. Я розумію, що люди втомилися від карантину, а бізнес щодня зазнає нових збитків, проте, ризикувати здоров’ям мешканців області ми не можемо. Економічні втрати від пандемії та карантину зараз передбачити і оцінити важко, однак відмова від карантинних заходів може спричинити суттєві людські втрати. Чи готові перевізники, власники фітнес клубів та ресторанів, які щодня пікетують ОДА з вимогою дозволити їм працювати, взяти на себе відповідальність за нових хворих і нові летальні випадки? Думаю, що ні. Зараз усі цифри свідчать про пік захворюваності на Львівщині, погіршення епідситуації та збільшення кількості ускладнень. Стан пацієнтів, у яких зараз діагностують коронавірус, важчий, ніж місяць чи два тому. Послаблення карантину – невиправданий ризик ціною сотень життів», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.
Зі слів директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ореста Чемериса, суттєвого зростання кількості пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування за останні 7 днів не спостерігається, однак ті пацієнти, які потрапляють до лікарень, перебувають у важкому або середньої тяжкості станах.
«Заповненість ліжок – майже 34,8%, а кількість проведених ПЛР тестувань на 100 тис. населення – 27, показник інцидентності по Львову 41», – розповів Орест Чемерис.
Наступне засідання, на якому розглянуть можливе послаблення карантинних заходів, відбудеться 19 червня.
У свою чергу, Львівська ОДА повторно звернулась до Кабміну із проханням диференціювати карантинні обмеження, залежно від рівня ризиків на конкретній території, про що повідомив заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень.
«Зміни до постанови № 392 поки не внесено, відповідно ми надалі перебуваємо у юридичних карантинних обмеженнях. Послаблення карантину можливе удвох випадках: якщо до наступного засідання комісії знизиться показник інцидентності, другий варіант – якщо Кабмін дозволить диференціювати область, і місцями послабити карантинні обмеження, а місцями залишити їх. Тому ми вчергове звертаємось до Кабміну із проханням надати механізм для диференційованого підходу до регіону», – зазначив він.
«Сподіваємось, центральні органи влади підуть нам на зустріч в частині внесення змін до постанови Кабміну, тому що суспільний виклик щодо карантинних обмежень кричущий. Ми розуміємо, наскільки тема карантину – соціально чутлива, наскільки люди втомились від таких обмежень, але всі мусять усвідомити причинно-наслідковий зв’язок: послаблення карантинних обмежень – збільшення показників інцидентності», – каже Тарас Грень.
Підвищення температури повітря і настання спеки не відіграють вирішальну роль у стримуванні поширення коронавірусу, як це очікувалося раніше. Значно більше значення у нинішньому антирекорді нових хворих на COVID-19 має легковажне ставлення українців до запроваджених карантинних обмежень. Про це наголосила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак в ефірі ТСН.
«Насправді, говорити про те, що зміни погоди чи сезонність впливає на коронавірус, дуже складно. Бо сам коронавірус є дуже незвичайний, не дуже вивчений, мало прогнозований. Тому, швидше всього, зростання кількості захворюваних не може корелюватися з сезонністю», – зазначила Ірина Микичак.
З її слів, нині у МОЗ обговорюють кілька причин різкого зростання кількості інфікованих. Передусім, йдеться про недотримання українцями правил карантину, який є чинним донині.
«Ми розглядаємо низку причин, чому сьогодні є підйом захворюваності у багатьох областях України. Отже, це насамперед, те, що ми стали недбайливо ставитися до тих простих правил, які рекомендують епідеміологи, Всесвітня організація охорони здоров'я. Ми вирішили, що карантин закінчився. Насправді, нічого не закінчилося. Карантин не може бути вічний, але ми маємо дотримуватися простих, елементарних правил. Ми маємо позбутися трохи комфорту, десь не піти святкувати, не піти в ресторан, не відвідати масові заходе. Але одягнути рукавички, маски, помити зайвий раз руки», – наголосила заступниця міністра охорони здоров’я.
Небезпека Covid-19 залишається, тому потрібно пам’ятати про елементарні правила, адже дотримання цих правил сприяє зупиненню поширення Covid-19.
Це правила трьох «С». Піклуйся про себе: регулярно мийте руки, не доторкайтесь обличчя, якщо не маєте можливості помити руки або ж скористатися антисептиком, дотримуйтеся дистанції, вітайтеся безконтактно.
Піклуйся про сім’ю: забезпечте наявність вдома захисних масок, провітрюйте помешкання, не відвідуйте місця масового скупчення людей.
Піклуйся про суспільство: якщо погано себе почуваєте – зверніться до сімейного лікаря, якщо у вас є ознаки Covid-19 – залишайтесь вдома, не поширюйте фейки та дотримуйтесь рекомендацій сімейного лікаря та МОЗ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4302 / 4.02MB / SQL:{query_count}