Карантин надважливий!

Очільник Львівщини та міський голова Львова закликають відсвяткувати Великдень вдома

Рішення щодо продовження карантину чи його пом’якшення влада України ухвалюватиме після Великодніх свят, коли буде зрозуміло, як вони вплинули на ситуацію з епідемією. Про це в ефірі «Радіо Свобода» головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. «Про питання карантину ми будемо комунікувати ближче до середи наступної (22 квітня – ред.) після Великодня. Подивимося, що відбудеться на Великодні свята, як люди будуть дотримуватися карантину, і будемо дивитися, як в нас буде розвиватися динаміка захворюваності», – зазначив він.
Влада розробляє сценарії виходу з карантину, але його пом’якшення не буде, поки в Україні зростає кількість нових випадків коронавірусу. «Коли і як ми будемо тримати країну на карантині, все буде залежати, чи відбудеться у нас пік після великодніх свят. Якщо у нас буде стрімкий ріст кількості захворювань, якщо вона пересягне більше ніж 2% усього населення, ми країну будемо тримати на карантині довше»,– зазначив Віктор Ляшко.
З його слів, у випадку стрімкого зростання кількості хворих це буде значним навантаженням на систему охорони здоров’я країни. «Якщо буде подальше зростання, система охорони здоров’я може не впоратися з кількістю випадків і не надати допомогу всім, хто її потребує»,– наголосив Віктор Ляшко.
Тим часом, рівень смертності від COVID-19 в Україні становить 2,7% від кількості заражених і це значно нижчий показник, ніж середньосвітовий. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на нараді під керівництвом президента України щодо питань боротьби з коронавірусом.
Водночас Україна ще не досягла піку захворюваності, і треба бути обережними через Великодні та травневі свята. «Так, усі люблять весняні пікніки, всім хочеться посмажити традиційних шашликів. Ми повинні розуміти людей з цими бажаннями. Але треба доносити, що карантин – тимчасовий, але надважливий. Що сьогодні такий пікнік чи такі шашлики можуть просто коштувати комусь життя. Комунікації та роз’яснення – це надзвичайно важливо в такий складний час», – зазначив президент.
У п’ятницю, 17 квітня, Володимир Зеленський анонсував поступове пом’якшення карантину від 24 квітня, але за однієї умови. З його слів, 24 квітня уряд виступить із поясненнями, які карантинні заходи буде пом’якшено. Про це він заявив в ефірі програми «Свобода слова із Савіком Шустером».
«Частково людей треба буде відпускати на роботу. Частково ті галузі, які дуже для нас важливі, будуть відкриватися. Частково може бути пом’якшення у травні із приводу транспорту", – сказав глава держави. При цім наголосив, що такий розвиток подій можливий, якщо не буде чергової хвилі захворювань на коронавірусну інфекцію. Тому для пом’якшення карантину Великдень українці мають провести вдома.
У свою чергу очільник Львівщини Максим Козицький закликав мешканців області відсвяткувати Великдень вдома та дивитись богослужіння онлайн, щоб зберегти своє здоров’я та мінімізувати поширення захворюваності серед населення.
«Попереду найважчі дні – саме на 20-ті числа квітня медики прогнозують пік коронавірусу в Україні. Цього року ми святкуватимемо Великдень по іншому. Пам’ятайте, що коронавірус – наш спільний ворог, який не зважає на вік, стать чи віросповідання. Від нашої свідомості залежить, де ми святкуватимемо Великдень – вдома з родиною чи на апараті ШВЛ в лікарні Зараз і на Великдень залишайтеся вдома!”, – зазначив Максим Козицький.
Міський голова Львова Андрій Садовий також закликав святкувати Великодні свята вдома. «У ці дні ми дуже часто запитуємо, як же будемо цього року святкувати Воскресіння? Карантин, треба бути вдома, не можна піти до церкви. Насправді, якщо ми щось втрачаємо, ми часто зовсім по-іншому це цінуємо. Можна спитати рідних, дідусів, бабусів, в кого вони ще є, і вони вам розкажуть різні історії з минулого століття, коли взагалі була заборона святкувати Великдень. Сьогодні це можна робити. Може, ви переживаєте, що не можна буде піти посвятити паску. Знаєте, важливий не ритуал. Важливо, щоб ми з вами зрозуміли, якщо збираємся прославити Ісуса Христа, то Він є серед нас, Він є разом з нами. Ми з родиною, наприклад, під час сніданку поставимо комп’ютер, є відеокамера – можна через Zoom, Фейсбук, Skype зібрати всю родину з цілого світу», – сказав Андрій Садовий.
Мер також закликав мешканців за можливості подбати про одиноких людей, які не мають родичів, або зателефонувати на Гарячу лінію міста 1580, аби соціальні служби, волонтери змогли допомогти таким мешканцям у потребі. «Важливо, щоб родинне тепло було у кожній українській родині. Я хочу всім подякувати за те, що ми на карантині, що ми дбаємо один про одного, – каже Андрій Садовий. – Я переконаний, що все буде добре! Ми переможемо, тому що переміг Ісус Христос. Христос Воскрес!».

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1187 / 4.1MB / SQL:{query_count}