Перший банк їжі – ініціатива, що варта розвитку

У Львові пів року втілюють соціально-екологічний проєкт «Тарілка». Ремонти завершать наприкінці березня. Ініціативу вже підхопили Київ та Маріуполь

Зберегти початковий запал, коли розвиваєш нову для міста ініціативу, не кожному до снаги. Утім команда соціально-екологічного проєкту «Тарілка» втілює його не покладаючи рук. Уже майже пів року хлопці та дівчата працюють над створенням у Львові осередку для соціально незахищених містян. Тут вони зможуть безкоштовно отримати невикористані харчі, які привозитимуть із супермаркетів та магазинів.
Нині «Тарілка» готує приміщення на  Кульпарківській, 158 до прийому перших гостей. Ремонтні роботи вже на стадії закінчення. Тепер шукають обладнання для облаштування. Ба більше, організатори проєкту готові ділитися своїм досвідом з іншими містами України та шукають людей, які були б готові узятися за цю справу.
Іван Павліш, співорганізатор проєкту «Тарілка», розповів «Львівській Пошті», що ще треба доробити на Кульпарківській, 158 та які ще плани мають організатори.

Коли закінчать ремонт

Коли ГО «Тарілка» отримала своє приміщення, воно було в не найкращому стані: відсутність світла, пліснява на стелях – одне слово, роботи сила-силенна. Але трохи більше ніж за місяць організатори, волонтери та активісти впоралися з левовою часткою завдань.
«Наразі справи з ремонтом просуваються активно. Ми вже знайшли благодійників, які допоможуть нам зі встановленням вікон і дверей. Одна компанія виготовить і поставить їх у кімнаті, де роздаватимуть їжу, друга  допоможе із вхідними дверима та рештою вікон. Плануємо закінчити ці роботи до кінця наступного тижня», – каже Іван Павліш.
Після цього можна буде говорити про завершальні ремонтні роботи. Якщо все йтиме за планом – до кінця березня їх закінчать. Далі триватиме етап облаштування, з яким допоможуть кілька ресторанів, а саме запропонують «Тарілці» перелік обладнання, яким можуть поділитися.
«Сьогодні гостро стоїть питання грошей. Воліємо зробити індивідуальне опалення, тож потужність електромережі збільшиться на майже 15 кіловат. Це, звичайно, виллється в копієчку. Крім того, будуть витрати на виконання робіт, закупівлю і встановлення лічильників», – веде далі співорганізатор проєкту.
Наприкінці березня «Тарілка» має намір завершити всі роботи і шукає для цього фахівців-будівельників – мулярів, плиточників, сантехніків (контакти організаторів подані нижче).

Маріуполь і Київ підтримують

Львівська команда ГО «Тарілка» вперто працює над відкриттям першого банку їжі в Україні. Крім цього, організатори одержали кілька пропозицій щодо поширення проєкту на інші українські міста.
«Зараз ми активно працюємо з Маріуполем, який зголосився першим. Ще є київська команда, яка також зацікавлена в розвитку такої ініціативи. Ми розуміємо, що міста ці віддалені, тож хочемо зробити «методичку», завдяки якій ділитимемось власним досвідом. І якщо ці люди дійсно поділятимуть наші цінності, то цілком можливо, що осередки у їхніх містах стануть філіями основної «Тарілки», – пояснює  Іван Павліш.
Що стосується Львівщини, то поки що жодне місто не зголосилося. Але, з його слів, це питання часу: коли запрацює перший осередок, люди побачать і зрозуміють, що цю ініціативу треба розвивати.
Коли запрацює перший банк їжі, люди побачать, що цю ініціативу треба розвивати
Можна сказати, що локальним прикладом такого розуміння є зустріч організаторів ГО «Тарілка» із сусідами, які проживають у будинку на вулиці Кульпарківська, 158. Іван Павліш каже, що майже 90% мешканців були негативно налаштовані, мали упередження до цього проекту. Вважали, що «Тарілка» засмічуватиме прибудинкову територію, стане місцем перебування бездомних осіб. Але організатори заспокоїли мешканців, пояснили, що після ремонтів візьмуться за зовнішнє облагородження.
«Допомогло те, що на зустрічі був священник. Він і пояснив людям, чому допомагати потребуючим важливо і чому те, що ми робимо, є доброю справою. Більшість мешканців нас зрозуміли, дехто навіть захотів долучитися до проєкту», – запевняє співрозмовник.
Сьогодні ГО «Тарілка» потребує фінансової допомоги та шукає волонтерів, які погодяться допомогти в розвитку проєкту. Зокрема, для ініціативи GreenCompany шукають людей або журналістів-початківців, які вміють і люблять писати на екологічні теми та ділитися цією інформацією.
«Що ми робитимемо в GreenCompany? Збиратимемо та опрацьовуватимемо інформацію про поводження представників продовольчого бізнесу з харчами у Львові, Україні та світі. Писатимемо про це статті, інтерв’ю, огляди. Це ідеальний досвід для студентів-журналістів та зацікавлених в екологічній тематиці ентузіастів!» – наголошує Іван Павліш.
Докладнішу інформацію шукайте на сторінці «Тарілки» у фейсбуці
Пожертви можна зробити на рахунок
(із обов’язковим зазначенням «Благодійний внесок»):
5169 3305 2009 4050 (картка-ключ до єдиного рахунку
ГО «Тарілка» на ім’я засновника Ростислава Косюри).


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.8032 / 4.1MB / SQL:{query_count}