Історичну пам’ятку в Підкамені відновлюють коштом ЄС

У квітні продовжать реставрацію дзвіниці монастиря. Роботи мають завершити до жовтня 2020-го

Монастирський комплекс у Підкамені, що на Бродівщині, продовжують реставрувати, роботи почали торік. Це пам’ятка архітектури національного значення, яка датується XVII-XVIII століттям. Головною окрасою комплексу вважають дзвіницю, висота якої понад 50 метрів. У 2009 році стан дзвіниці недіючого монастиря визнали критично аварійним. Завдяки закордонній співпраці вдалось залучити кошти ЄС на її реставрацію.
Проєктом передбачено виконати комплексну реставрацію дзвіниці монастиря та її інтер’єру, облаштувати систему пожежної сигналізації, пристосувати частину дзвіниці для виконання функцій центру паломницького туризму та облаштувати навколишню територію.
«Планово коштом ЄС та завдяки співфінансуванню, зокрема з обласного бюджету, минулого року вдалося розпочати благоустрій території, встановити освітлення. Цього року головне завдання – це реставрація самої вежі монастиря. Згідно графіка, роботи розпочнуться там цього року у квітні. Спочатку візьмуться за дах, потім знімуть риштовання, після чого проведуть внутрішні роботи. Роботи повинні завершитися до кінця жовтня 2020-го», – пояснила «Львівській Пошті» Галина Литвин, виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна».
Загальна кошторисна вартість реставрації складає близько 30 мільйонів гривень. Цього року з обласного бюджету затвердили співфінансування проєкту розміром 4,5 мільйонів гривень.
Як писала «Львівська Пошта», у матеріалі “Монастир у Підкамені стане центром паломницького туризму” (№4 (2119) від 16.01.2019 р.) у 2017-ому цей об’єкт монастирського комплексу подали на міжнародний проєкт «Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні». Проєкт здобув перемогу. Тож вдалось залучити кошти ЄС на комплексну реставрацію дзвіниці. Результатом реалізації проєкту буде збереження пам’ятки національного значення України, відкриття нових туристичних маршрутів до пам’ятки та збільшення нових транскордонних культурних заходів на її території. У 2020 році реалізацію проєкту повинні повністю завершити.
Проєкт на Бродівщині – один із 10 проєктів-переможців у пріоритеті спадщина, які реалізовуватимуться на території Львівщини у співпраці з партнерами з прикордонних регіонів Польщі та Білорусі коштом Європейського Союзу. Окрім Бродівщини, інвестиційні заходи зі збереження пам’яток історико-культурної спадщини проведуть в Уричі, Раві-Руській, Сколі. Реалізовують природоохоронні проєкти й у Червонограді, Східниці, Добромилі, Сокальському районі та Яворівському національному природному парку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.5070 / 4.07MB / SQL:{query_count}