Гарнізонний храм: майже 10 мільйонів на реставрацію

У травні робитимуть риштовання. Вірянам вхід у храм під час ремонту не обмежуватимуть

фото: Олег Огородник
Невдовзі розпочнеться реставрація фасаду Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Львівської архиєпархії УГКЦ, що на вул. Театральна, 11. Раніше відновили дві зовнішні стіни храму, що з боку проспекту Свободи.
«Зараз мовиться про реставрацію найбільш масштабної зовнішньої частини храму – фасаду. Він має багато складних елементів, зокрема багато кам’яних частин. Через це запланована реставрація буде найбільш масштабною та доволі дороговартісною. Фасад дуже потребує реставраційних робіт. Важливо звернути увагу на те, що у верхній частині фасаду, зокрема з тильного боку, дах не приєднаний до фасаду. Тому там є великі щілини. Це виконуватимуть першочергово. Мовиться про два роки реставраційних робіт», – розповідає «Львівській Пошті» отець Тарас Михальчук, настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла УГКЦ.
Також під час робіт планують оновити фасад, пілястри, колони, арки, старовинні стіни та скульптури, відреставрувати металеві віконниці та дверні полотна, вирізьбити портали виходу на балкон тощо.Управління охорони історичного середовища Львівської міськради оголосило тендер на реставраційно-ремонтні роботи костелу єзуїтів. Сьогодні, 13 березня, повинні визначити компанію, яка виконуватиме роботи. Попередня вартість робіт становить 9, 5 млн грн. Реставраційні роботи мають завершити до кінця 2022 року. Також у храмі ведуть перемовини з поляками, щоб залучити їхній досвід у реставрації.
«У травні намагатимемось, щоб риштовання біля храму було виставлене. Водночас доступ до храму віряни матимуть. Виконання робіт не вплине у жодному випадку на розклад богослужінь чи будь-які інші душпастирські плани. Все відбуватиметься в звичному режимі», – каже отець Тарас Михальчук.
Паралельно всередині гарнізонного храму продовжать реставрацію фресок, яка вже триває кілька років. Мовиться про цінні фрески роботи Франциска Екштайна 1737 – 1740 років.
«Взимку реставраційні роботи зупинили. Оскільки має бути відповідний температурний режим. Попередньо мовилось, що продовжать реставрацію фресок у нашому храмі одразу після великодніх свят», – веде далі отець Тарас Михальчук.
З його слів, сьогодні уже виконано половину від запланованого об’єму робіт. Реставрацію фресок повинні завершити у грудні 2021 року. «Цікаво та символічно, що це збігається з десятиліттям відкриття нашого храму. Нагадаю, гарнізонний храм відкрили у 2011 році», – резюмував співрозмовник.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.9771 / 4.07MB / SQL:{query_count}