До кінця літа у Підкамені завершать реставрацію вежі монастиря

На Бродівщині триває реставрація вежі храму монастирського комплексу у Підкамені. До кінця літа 2020 року тут відреставрують вежу храму, облаштують подвір’я та його освітлення

Львівська обласна рада затвердила співфінансування проєкту «Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні» з бюджету розвитку розміром 4,5 млн грн. Отже, зі слів заступника голови Львівської ОДА Юрія Холода, необхідно, щоб ці кошти надійшли і роботи були виконані якісно та вчасно.
«Ці гроші є співфінансуванням з нашого боку в межах проєкту Програми ТКС Польща-Білорусь-Україна, який область реалізовує разом із Єврорегіоном «Карпати – Україна». Він передбачає реставрацію  монастирського комплексу в Підкамені на Бродівщині. Йдеться про відновлення вежі, освітлення і благоустрій території. Повна сума проєкту – 24 мільйона гривень. Вчора ми провели нараду на місці з Олександром Ганущином, Степаном Скрипом, Галиною Литвин, представниками районної влади, підрядника та отцем-настоятелем Андрієм», – каже Юрій Холод, інформує пресслужба Львівської ОДА.
Львівською ОДА разом із Львівською обласною радою у 2017 році розпочато реалізацію проєкту «Промоція спільної історико-культурної спадщини українсько-польського прикордоння шляхом створення транскордонного паломницького маршруту та збереження сакральних об’єктів вздовж нього».  У жовтні 2017 року проєкт із відновлення пам’ятки у Підкамені здобув перемогу – грант ЄС сумою 1 895060,48 євро, або 24 млн грн.
У межах проєкту буде здійснено реконструкцію монастирського храму з дзвіницею – пам’ятки архітектури національного значення ХV-ХVІІІ ст. у смт Підкамінь Бродівського району Львівської області.
З метою реалізації проєкту департаментом у 2017 році за кошти, передбачені в обласному бюджеті, було забезпечено виготовлення проєктно-кошторисної документації «Комплексна реставрація Монастирського храму з дзвіницею у смт Підкамінь Бродівського району». Загальна кошторисна вартість реставрації складає близько 30 млн грн.
Проєктом передбачено виконати комплексну реставрацію дзвіниці монастиря та її інтер’єру, облаштувати систему пожежної сигналізації, пристосувати частину дзвіниці до виконання функцій центру паломницького туризму та облаштувати навколишню територію.
За час реалізації проєкту впродовж 2018 – 2019 років були розпочаті та завершені роботи з благоустрою території пам’ятки. 
Результатом реалізації проєкту буде реставрація і збереження пам’ятки національного значення України, відкриття нових туристичних маршрутів до пам’ятки та збільшення нових транскордонних культурних заходів на її території.
Упродовж 2019 року було виконано роботи з благоустрою монастиря: проведено вирівнювання території та водовідведення, розділено зони благоустрою: пішохідну, проїзну та зони відпочинку, пішохідні зони з пісковика облаштовані вздовж оборонного муру та вздовж фасаду монастирського храму, підведено електроосвітлення, встановлено нові освітлювальні ліхтарі вздовж оборонного муру та проїзної зони.
Минулого року розпочато реставраційні роботи на вежі монастиря, зокрема верхівка дзвіниці покрита міддю, розчищено від нашарувань фасади верхніх ярусів дзвіниці, фасади верхніх ярусів відреставровані та покриті піщаним розчином, відреставровані підвіконня верхніх ярусів дзвіниці, розпочато реставрацію кам’яних блоків вхідної брами дзвіниці. У 2020 році реалізація проєкту буде повністю завершена коштом МТД та обласного бюджету.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
16.6804 / 4.09MB / SQL:{query_count}