Створити «зелену фабрику кисню»

Львівщина візьме участь у світовій акції з висадки дерев та допоможе поставити новий рекорд України. Як можна долучитись до ініціативи

Людина – частина екосистеми. Водночас ми, люди, найбільше доклали руку до руйнування цієї системи: забруднення повітря вихлопними газами, хімічне засмічення водойм, незаконні сміттєзвалища чи вирубка лісів. Одне слово, стараємось, як можемо!
Утім вже незабаром, 21 березня, Львів разом зі всією Україною долучиться до світової ініціативи з озеленення «Мільйон дерев за 24 години», під час якої у різних куточках нашої держави висаджуватимуть мільйон саджанців. Ба більше, так Україна поставить державний рекорд!
«Основна ідея проєкту полягає у консолідації українців всього світу довкола теми глобальних екологічних викликів. Ми зможемо показати світу, що здатні об’єднуватись задля вирішення глобальних викликів, а також показати правильну історію відновлення екосистеми нашої країни. Це такий захід, який об’єднає бізнес, владу та громаду незалежно від віку, статі та статусу. Ми закликаємо кожного українця висадити своє іменне дерево, у такий спосіб підтримавши ініціативу та озеленити планету», – розповідає організаторка акції Анна Крисюк.
«Львівська Пошта» поспілкувалася з львівською координаторкою проєкту «Мільйон дерев за 24 години», щоб дізнатись, як долучитись до такої чудової ініціативи. Крім того, ми уточнили у міської та обласної влади, які дерева та де саме висаджуватимуть.

На 250 тисяч дерев більше

Ініціативу «Мільйон дерев за 24 години» на Львівщині втілюватиме громадська організація «Добро.Дій», яка висаджує дерева вже упродовж восьми років. А минулого року «Добро.Дій» встановила рекорд України – висадила понад 77 тисяч дерев за вісім робочих годин. «Цього року ми, розуміючи важливість висаджування дерев у контексті зміни кліматичних умов на планеті, вирішили приєднатись до глобальної ініціативи з озеленення України та висадити на Львівщині 250 тисяч дерев за 24 години», – розповів Ігор Дулин, голова громадської організації «Добро.Дій».
Більшість майбутніх дерев знайдуть свою «домівку» в області, у лісових зонах. Нині кілька міст та сіл вже погодились взяти участь у створенні «зеленої фабрики кисню»: Червоноград, Сокаль, Меденичі, Золочів, Новий Розділ, Розвадівська ОТГ та інші. Втім, підписання меморандумів триватиме ще до кінця цього тижня, а тому організатори очікують на значне поповнення цього списку. Меншу частину дерев посадять у Львові. Зокрема, мовиться про центр міста, Парк 700-річчя Львова та маршрут уздовж трамвайної колії, яка веде до Сихова.
Чимало українців подали заявки на участь в акції «Мільйон дерев за 24 години». На Львівщині – близько трьох тисяч учасників
«Планують посадити різні дерева – від яблунь і до кипарисів. У центральній частині з’явиться 42 нові дерева: каштан, ясени, бузок та клени. У фруктовому саду, який розташований у Парку 700-річчя Львова, хочемо близько 45 яблуньок, грушок та вишень, а ще п’ять кипарисів. А так звана територія сихівського трамваю збагатиться на понад 200 нових дерев. Горобина, клен, тополя, тюльпанове дерево, липа – усе це буде прикрашати трамвайний маршрут», – розповідає «Львівській Пошті» Ірина Гвозд, координаторка акції «Мільйон дерев за 24 години» на Львівщині.
Зі слів жінки, всі місця висадки узгоджують із відповідними структурними підрозділами – адміністраціями парків або ж лісгоспами. Крім того, організатори, місто та область консультуються з екологами, де і яке деревце найкраще приживеться. А ще є ціла низка вимог до саджанців: вони мають бути вирощенні не у контейнері, а в ґрунті, висота має бути не менше 3 метрів, а вигляд у них має бути здоровий, без уражень шкідниками чи хворобами.
Також важливими у день висадки є погодні умови. Нині проведення акції заплановане на 21 березня, Всесвітній день лісу. Та якщо погода не буде цьому сприяти – висадження перенесуть.
«Якщо щось піде не так, цілком можливо, що акцію перенесуть на будь-який інший день з 21 до 27 березня. Ми передбачаємо такий форс-мажор. Але наразі небесна канцелярія обіцяє нам гарну погоду. Надіємося, що не обмануть», – зазначає Ірина Гвозд.
До слова, з нагоди Всесвітнього дня лісу Державне агентство лісових ресурсів України допоможе у проведенні акції – понад мільйон саджанців для втілення задуму надасть саме воно.

фото: ЛМР

Стати учасником акції просто!

Як розповіла Ірина Гвозд, чимало українців подали заявки на участь в акції «Мільйон дерев за 24 години». Зокрема, на Львівщині, станом на 24 лютого, зареєстровано близько трьох тисяч учасників. Та з кожним днем ця цифра збільшується!
До проєкту можна долучитись не лише як волонтер, а й як співорганізатор або партнер. У обов’язки волонтера входить активна участь у висадженні дерев на запропонованих локаціях. Переважно це буде лісова місцевість, добирання до якої організовуватимуть координатори акції.
Участь в акції зголосилися взяти Червоноград, Сокаль, Меденичі, Золочів, Новий Розділ, Розвадівська ОТГ
Будь-яких фінансових вкладень волонтеру робити не потрібно. Співорганізатор допомагає налагоджувати роботу в своєму регіоні: самостійно домовляється про висадку дерев 21 березня з місцевою владою чи громадськими організаціями. Партнери зголошуються фінансово підтримати «Мільйон дерев за 24 години». Всі кошти скерують на закупівлю посадкового матеріалу, а кожному партнеру надаватимуть звіт про використання цих коштів.
«Власне, до проєкту долучилися найкращі розсадники України. Вони й забезпечують нас саджанцями: пропонують якісний та найкращий по ціні посадковий матеріал», – наголошує Ірина Гвозд.
У Львові планують посадити різні дерева – від яблунь і до кипарисів
Цікаво, що акція не обмежиться лише одним днем – проєкт планують реалізовувати протягом року: проводити освітні майстер-класи, конкурси, спортивні забіги, а згодом видадуть підсумкову книгу, у якій будуть показані всі області та регіони України, які висаджували дерева.
«Хочу наголосити, що участь у акції можлива, якщо заповнити анкету учасника. Будь ласка, робіть це та вказуйте точно місце вашого проживання, місто або село, де ви хочете долучитись до акції. Бо нині зіткнулись із проблемою: через неправильне заповнення цих форм у базі все дуже плутається, і робота є ускладненою. Але запрошую усіх-усіх жителів Львівщини стати частинкою ініціативи зі збереження легень нашої планети!» – резюмує Ірина Гвозд.
Заповнити реєстраційну форму можна за посиланням.

Візьми участь у флешмобі!

Задля популяризації акції «Мільйон дерев за 24 години» організатори запустили флешмоб «Озеленення України». Для участі у ньому потрібно зробити фото з листівкою проєкту та розмістити її на своїй сторінці у соціальній мережі. Зі найкращих світлин утворять візуалізовану карту України.
«Друзі, для підтримки та популяризації нашої всеукраїнської акції «Мільйон дерев за 24 години», яка відбудеться 20 березня 2020 року, ми запускаємо флешмоб. Наша мета – відновити екосистему України та світу загалом, розвинути екологічну свідомість усіх людей планети, а також створити колективну історію успіху та показати собі і світу, що ми, українці, разом можемо набагато більше!» – зазначили організатори.
Умови:
–  зробити фото з листівкою проєкту «Озеленення України»;
– опублікувати їх на своїх акаунтах Facebook, Twitter та Instagram, додаючи гештеги #ОзелененняУкраїни #GreeningUkraine;
– розповісти всьому світові про актуальність збереження природи;
– позначити друзів і передати їм естафету.
«Згодом за вказаними гештегами ми оберемо найцікавіші фото і зробимо з них візуалізовану карту України. Завантажити карту зможуть усі охочі! Найбільш захоплюючі світлини будуть опубліковані на сторінках соцмереж проєкту «Озеленення України», а фото-переможець стане обкладинкою одного з розділів підсумкової книги-презентації проєкту «Озеленення України»!» – наголосили організатори
Завантажити листівку #ОзелененняУкраїни можна тут.


Юрій Холод, заступник голови Львівської ОДА:
– Ми готові долучитися до ініціативи «Мільйон дерев за 24 години» не тільки нашим великим колективом ЛОДА. Ми готові надати саджанці. Їх вирощують на унікальному для всієї Галичини підприємстві – Львівському лісовому селекційно-насіннєвому центрі, що у Брюховичах. Посадковий матеріал там готують до висадки у спеціальних контейнерах, і він має 100-відсоткову приживлюваність. Як мешканець Львова хочу підкреслити, що міста ростуть, розвиваються та забудовуються. Влада кожного з них мусить пам’ятати про дерева щодня. Особливо, коли планує нові квартали і видає дозволи забудовникам. Парки і сквери дуже важливі не тільки з погляду екології. Це і громадські простори, де спілкуються люди, де формується спільнота. Висадка дерев – добровільна акція. Взяти участь можуть усі охочі. Чомусь думаю, що таких буде немало, бо ж усі розуміємо, як важливо зараз берегти довкілля. Наразі департамент екології та природніх ресурсів ЛОДА надіслав запрошення стати частинкою цієї доброї акції всім районним адміністраціям та містам обласного значення. До 28 лютого вони мають визначитись, чи братимуть участь. Та гадаю, що нам вдасться висадити левову частку з тих 250 тисяч дерев, які зобов’язалася посадити Львівщина.
Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку:
– Ми вважаємо, що така акція дуже важлива і готові до неї долучитись. Чому вона здається нам потрібною? Звісно, мовиться про збільшення кількості дерев – легень нашого міста. Але, як на мене, важливо робити акцент не лише на цьому, а й на подальшому догляді за ними. Так, всі ці дерева будуть посаджені, і це чудово. Та ми вже зараз продумуємо, де і яке дерево найкраще приживеться, для цього консультуємося з екологами. Хочемо, щоб кожен із цих саджанців ще довго тішив очі львів’ян, адже більшість дерев, які посадять у Парку 700-річчя Львова, у центрі міста та по маршруту сихівського трамваю є багаторічними. Дуже часто люди вважають, що посадивши деревце, зробили усе, що потрібно. Але ні, це лише пів справи. От власне на цій другій частині, догляді та якості, ми хочемо зробити акцент. Наразі мовиться про те, що міськрада долучається до акції як волонтери. Але якщо від нас потрібна буде якась допомога зі закупівлею саджанців, скажімо, якихось екзотичних видів дерев, то ми готові її надати. Запрошую всіх львів’ян долучатися до акції «Мільйон дерев за 24 години», адже це дійсно гарна і потрібна ініціатива!
Олексій Лавриненко, учасник волонтерського культурно-освітнього проєкту «Будуємо Україну Разом»:
– Акція «Мільйон дерев за 24 години» вже встигла про себе заявити. Думаю, що кожен активний львів’янин чув про неї. Власне, ми з «Будуємо Україну Разом» (БУР) не могли залишитись осторонь, адже волонтерство для нас – своєрідний інструмент роботи з людьми. Крім допомоги нашій планеті в екологічному сенсі, хочеться насамперед використати таку чудову ініціативу, щоб поспілкуватись. Можна сказати, що таке проведення часу – класний метод тімбілдінгу. Ті «БУРчики», які не знайомі між собою, перезнайомляться. А ще ми навчимося співпраці, що дуже важливо у нашій роботі. Наразі ми оголосили у нашій спільноті про таку акцію. Очікуємо, що щонайменше 30 «БУРчиків» зголосяться на участь. Як нам пояснили, від нас потрібен лише ентузіазм. Саджанцями і потрібними для роботи речами нас забезпечать. Хоча ми готові самотужки придбати ті самі рукавички, які, вочевидь, будуть потрібні. Гадаю, що будемо допомагати з висадженням дерев і у Львові, і у області. Ця акція – це піклування про власне оточення. Як ми піклуємося про рідних чи друзів, так само маємо доглядати за довкіллям. Адже колись цими деревами милуватимуться наші діти та онуки. Тому можна сказати, що це є своєрідним піклуванням про наші наступні покоління.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6795 / 4.21MB / SQL:{query_count}